Partneři:

Setkání chovatelů OC Olympia Brno

 

Místo konání: Obchodní centrum Olympia Brno

UPOZORNĚNÍ: Burza OC Olympia byla zrušena, nyní se koná v Brně - Modřicích, v areálu cihelny, každou první neděli v měsíci.

Aktuální termín: ZPRAVODAJ

Kontakt: Libor Zach, mobil: 603 903 932, email:zach.l@seznam.cz

Více než tři roky uplynuly od doby, kdy se v metropoli Jihomoravského kraje konalo poslední chovatelské setkání. Od roku 2007 až do letošního 16. ledna, museli dát místní chovatelé a nejen oni, za vděk burzám v okolních městech, nebo vesnicích. V dnešní době, má celá chovatelská veřejnost díky pánům Ladislavu Zachovi a Petru Starostovi možnost se scházet každou třetí neděli v měsíci na krytém parkovišti OC Olympia Brno. Nicméně, výsledkem tohoto článku by nemělo být žádné dlouhé povídání, ale jen stručný souhrn faktů, posbíraných při návštěvě burzy. Hlavní slovo budou mít přiložené fotografie, které by měly budoucího návštěvníka, který snad ještě váhá, přesvědčit, zda se mu návštěva této sešlosti vyplatí, či nikoliv. 

I přesto, že bylo otevření burzy údajně přesunuto na devátou hodinu ranní (na oficiálních stránkách burzy tato změna není potvrzena), což osobně vítám, vyrazil jsem raději v původním termínu, stanoveném na hodinu sedmou. To z obav, že se český chovatelský národ stejně dostaví brzy ráno, jako je tomu obyčejně zvykem na podobných akcích. Jak jsem předpokládal, tak se i stalo a proto byla výstavní plocha už 15 minut po sedmé hodině zaplněna chovateli nabízejícími své odchovy. Nechyběli ani prodejci krmiv a výkupci. Trochu zklamaný jsem byl z neúčasti obou pořadatelů a také z výkupce, který zaujal místo hned u vstupní brány, kde bych i přes to, že jak vstupné, tak i parkovné je zdarma, očekával dozor právě pořadatelů. Na druhou stranu, zbývala stále ještě minimálně hodina a půl do oficiálního začátku akce, takže absence pořadatelů byla pochopitelná. Jedinou výtku, která by stála za to být zmíněna, byl všudypřítomný průvan, který se v době mé návštěvy projevoval pouze jako jemný a nutno dodat, příjemný vánek. To je dáno tím, že plášť haly, je vyroben z plechové síťoviny. Horší to bylo u nájezdových ramp, kde profukovalo silněji. Problémy s průvanem bude dle mého názoru, s nadcházejícím podzimem sílit. Jak jsem ale vyčetl z internetové diskuse na webu ifauna.cz, pořadatelé o tomto ví a jsem si jist, že se pokusí kulturu prostředí vylepšit. Pro chovatele teplomilných druhů exotického ptactva by jinak tato burza ve studených měsísích byla zcela zapovězena.

Rozložení burzy tak, že v přízemí sídlili výkupci a prodejci chovatelských potřeb, krmiv nevyjímaje a samostatní prodejci byli nastěhováni do prvního patra, činilo celou akci velmi přehlednou. V době, kdy jsem toto setkání opouštěl, byla už lavice v prvním patře obsypána přenoskami s nabízenými exoty a byl znatelný stálý přísun chovatelů nových. Nutno podotknout, že kapacita prvního patra haly nebyla naplněna ani z jedné čtvrtiny. Není tedy třeba mít do budoucna obavy z nedostatku místa. Na úplný konec tohoto článku bych si dovolil vypíchnout jedno obrovské plus této akce a to bezbariérový přístup. Návštěvníci se zhoršenou mobilitou, či pohyblivostí mohli využít pohodlný výtah, vybavený integrovaným sedákem. Ti, kteří byli odkázáni na invalidní kolečkové křeslo, mohli využít nájezdovou rampu pro automobily. Tento fakt, dle mého názoru, posunul tuto burzu o notný krok vpřed a organizátorům za něj patří velký dík, jakožto i za znovu zorganizování akce tokového rázu v Brně.

foto: Lukáš Procházka
zdroje: www.ifauna.cz 
www.listyjm.cz

autor: Lukáš Procházka
vloženo: 22. 01. 2012 09:47

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web