Partneři:

Ptačí trh - burza exotického ptactva Hodonín

 

Místo konání: Areál bývalého vojenského vodního cvičiště.

Čas konání: Každou první neděli v měsíci od 7,00 –10,00 hodin

Aktuální termín: ZPRAVODAJ

Kontakt: chovatele.hodonin@centrum.cz

www stránky: http://www.chovatelehodonin.cz

Popis burzy v článku níže byl zpracován ještě k předešlému místu, kde se burzy konaly. Od 4. 11. 2012 se burza exotického ptactva v Hodoníně koná v nových prostarách bývalého vojenského vodního cvičiště.

Burza Hodonín. Poměrně mladá akce, která teprve nabývá svého významu, získává si své stále návštěvníky. Nápad využít bývalého areálu vojenských kasáren ke konání této burzy je jistě chvályhodný. Pravda, prostory nepatří zrovna k těm, které by lahodily oku estéta, ovšem k tomuto účelu jsou plně postačující. Chovatelé mají opět navštívit další akci, kde si mohou v klidu popovídat, navázat nová přátelství, nakoupit si potřebné propriety  k chovu ptactva, nebo prodat své odchovy.

Organizátorům patří díky nejen za výborný nápad využít tento bývalý vojenský areál ke konání burz, ale i za stanovení velmi rozumného času začátku burzy. Škoda, že se takto neinspirují i další organizátoři chovatelských burz. Časné začátky jistě nejsou ku prospěchu nejen chovatelů samotných, kteří mnozí musí vstávat na tyto akce opravdu velmi brzy, což je pro mnohé po uplynulém pracovním týdnu až drastické, ale také pro ptactvo samotné. Mnohdy je na burzách k vidění pospávající ptactvo v přenoskách, unavené často nejen dlouhou cestou, ale i brzkým odchytem v klecích a voliérách. Jsem si plně vědom, že tyto mé řádky jsou pro mnohého chovatele přinejmenším diskutabilní, ovšem za sebe a své kolegy zde ze stránek mohu říci, že tento pozdější začátek burzy plně vítáme. Trh s ptáky probíhá v poměrně prostorné hale umístěné pod střechou budovy. Prostor je využit beze zbytku. Jsou zde vždy připraveny prodejní stoly, na které je možno uložit přenosky s ptáky. Zatím je zřejmě místa dostatek, nezažil jsem na žádné z burz, kterou jsem v Hodoníně navštívil, že by přenoska nebyla kam položit. Tímto nechci říct, že by akci navštěvovalo málo chovatelů, právě naopak. Zdá se mi, že jejich počet neustále stoupá. Stejně jako na dalších akcích, o kterých jsem se zde na stránkách již zmínil, jsou i na této burze k vidění nejen exotičtí ptáci. Své odchovy zde nabízejí chovatelé holubů, králíků či drůbeže.Taktéž prodejních stánků je dostatek. Každý návštěvník tak má možnost dokoupit minimálně základní věci, které jsou k chovu potřeba. Zde je však na místě přiznat, že slovo minimální není namístě, protože na burzu přijíždějí stejní prodejci, které je možno vídat na burzách v Přerově, nebo Týništi. Sortiment nabízeného zboží tudíž není nijak ochuzen oproti jiným burzám. 

Nechybí ani občerstvení, na které jsou návštěvnici zvyklí z dalších burz. Nesporným kladem je dostatek parkovacích míst. Co říci závěrem?? Burza Hodonín dávno přerostla charakter regionálního významu. Má jistě velkou šanci získat ještě většího věhlasu, ne nepodobnému tomu, jaký si získaly akce konané v Přerově a Uh.Hradišti. Přinejmenším my chovatelé z Moravy jsme jistě rádi, že na tak malém kousku země se konají hned tři tak povedené burzy.

Hodně zdaru v chovu a šťastnou cestu, zdravím M.Lifart

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 22. 01. 2012 09:48

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web