Partneři:

Burza exotického ptactva Křenovice

Místo konání: Chovatelské středisko Křenovice             Křenovice se nacházejí v okrese Vyškov.

Čas konání: Každou 2 neděli v měsíci od 7,00 – 10,00 hod.

Aktuální termín: ZPRAVODAJ

V neděli 5.8. 2007 jsem společně s Petrem Chumchalem a manžely Stehlíkovými navštívil po zhruba 4 letech burzu exotického ptactva v Křenovicích. Stejně jako před lety nás přivítalo velmi vlídné venkovské prostředí. Pro mne osobně bylo velkým zážitkem pozorovat chovatele, kteří se v naprostém klidu a pohodě většinou sjížděli až kolem 7,30, přestože akce samotná začala již o půl hodiny dříve. Ihned se mi vybavila vzpomínka na burzu v Přerově, kam se mnozí nedočkavci sjíždějí o hodinu dříve. V Křenovicích tomu tak nebylo a i tak zbyl chovatelům prostor k nabídce svých odchovů a příjemnému rozhovoru s kamarády. Pro milovníky menších burz je tato akce vskutku ideální. První dojmy a malý úsudek o této akci si lze si udělat z fotografických příloh, které na této akci pořídil kamarád Petr Chumchal. Doufám, že tato malá galerie přiláká na burzu v Křenovicích další návštěvníky, což bych místním pořadatelům moc přál.

Chovatelské potřeby: Prodej chovatelských potřeb je zajištěn. Vstupními garážovými vraty se návštěvník dostane do prostoru, který slouží zároveň jako pokladna, v které se vybírá vstupné (to je v Křenovicích v současné chvíli vskutku lidové), ale i jako prodejní koutek s chovatelskými potřebami.

Občerstvení: Ve venkovních prostorech je možno zakoupit si něco malého k zakousnutí – klobásky z udírny anebo kuřecí stehna. Další možností  se občerstvit je místní klubovna – hospůdka.

Parkování: Parkování je možné pouze na přilehlých ulicích.

V areálu chovatelů se nachází pár voliér s papoušky  - rozely pestré, agapornisové, korely, alexandři. Je zde i menší voliéra s kačenkama. A jak už tomu bývá na těchto akcích zvykem, zakoupit lze nejen exotické ptactvo, ale třeba také štěně, nebo morčátko, jako tomu bylo dnes. Nároky a představy o tom, co by na té či oné burze mělo být má asi každý chovatel jiné. Burza v Křenovicích uspokojí především ty návštěvníky (ať ty pravidelné, anebo nové), kterým jde především o velmi příjemně strávené chvíle v domáckém prostředí.

foto: Petr Chumchal

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 22. 01. 2012 09:50

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web