Partneři:

Setkání chovatelů okrasného ptactva v Plané u Českých Budějovic

!!! POZOR ZMĚNA !! Burza byla od dubna 2013 ZRUŠENA  a přesunuta z Plané u Českých Budějovic na Výstaviště do pavilonu H v Českých Budějovicích!!!

Informace o burze okrasného ptactva v Českých Budějovicích v článku Zdeňka Krlína.

Setkání chovatelů okrasného ptactva spojené s trhem, je výstižný název pro největší jihočeskou ptačí burzu.  Slovo největší je ale velmi relativní pojem, protože svou průměrnou návštěvností - zatím kolem 200 platících účastníků, se zdaleka nemůže srovnávat se zajetými burzami v jiných krajích. Dá se ale předpokládat, že se to v budoucnu změní. Zdejší burza sice nemá dlouhou tradici - pouze asi 8 let. Můžeme však pozorovat  zejména v poslední době značný nárůst její návštěvnosti a obliby. Zásluhu na tomto úspěšném trendu mají  zejména tyto skutečnosti:

začátek akce je až od 7,00 hodin a je dodržován, což oceňují nejen chovatelé přijíždějící z větších vzdáleností, ale i místní a z blízkého okolí místo konání – kulturní dům na návsi obce Planá u ČB, lze snadno najít a rovněž parkovacích míst je díky tomu dostatek a zdarma (v centru by to bylo složitější) burzu pravidelně navštěvuje několik výkupčích, z nichž jeden nabízí za ptactvo relativně velmi solidní ceny (díky existující konkurenci) je zde zajištěn prodej širokého sortimentu chovatelských potřeb, včetně krmení, vitamínů, hnízdních budek a nově též označovacích kroužků mnoho chovatelů rádo využívá možnosti posezení a poklábosení se stejně postiženými kolegy v přilehlém hostinci s možností občerstvení v sále jsou zatím ještě stále prostorové rezervy, takže zde nedochází k nepříjemným tlačenicím pořadatelé se z vybraného vstupného stále a průběžně snaží vylepšovat zdejší podmínky. Například osvětlení, postupné pořizování nových stojanů - poliček na přenosky, nové klece a je zde také možnost bezplatného rozboru trusu. Takže celková úroveň burzy je neustále posouvána kupředu

Přesto že tato burza svým rozsahem nepatří k největším, svůj účel plní dobře a rozhodně stojí za návštěvu. Vstupné na ni činí 20 Kč za osobu. Návštěvnost zde kulminuje mezi 7,30 – 8,00 hod. Naopak po 9,00 hodině je prakticky po burze a v 9,30 se již většinou jen klábosí ve výčepu a nevybírá se již ani vstupné. Pro Vaši představu o tom jak to na burze vypadá jsem pro Vás pořídil několik fotografií:

autor příspěvku a fotografií – Zdeněk Krlín

vloženo: 22. 01. 2012 09:50

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web