Partneři:

Ptačí trh Týniště nad Orlicí – burza ptactva

Místo konání: Areál chovatelů

Čas konání: Každou čtvrtou  neděli v měsíci, od 6,00 hodin   

Aktuální termín: ZPRAVODAJ 

Kontakt: +420 724 184 492

www stránky: http://www.chovateletyniste.cz/

Ptačí trh v Týništi nad Orlicí. Mnohými chovateli milován, mnohými zatracován, avšak velmi hojně navštěvován. Sami pořadatelé uvádějí návštěvnost mezi 2-3 tisíci návštěvníků, což je skutečně úctyhodný počet. Mne osobně a mohu mluvit i za své kolegy, spolutvůrce těchto stránek tato burza učarovala svou domáckou atmosférou,  kterou náš vždy vzbuzuje. Pravda, organizace prodeje ptactva samotného, především v jednotlivých halách není na nejlepší úrovni. Uličky jsou velmi úzké a tak si vzájemně velmi překážejí prodávající a zájemci o koupi ptactva. Mezi 7-8 hodinou ranní, kdy podle mého soudu návštěvnost kulminuje není v těchto uličkách skutečně k hnutí a tak se dá jimi procházet skutečně jen s největším úsilím a sebezapřením. Snad by se organizátorům časem mohlo podařit tuto situaci nějak zvládnout, třeba jiným rozmístěním prodejních stojanů, popřípadě uvolněním míst, které v současné době zaujímají různí prodejci chovatelských potřeb v prospěch chovatelů. Vždy je však snadné radit, když člověk sám nepřiloží ruku k dílu, navíc neznajíce přesně poměry, možnosti tamních organizátorů.

Prodej samotný probíhá ve třech halách – místnostech, z čehož jsou dvě vytápěné a u prostřední se jedná o venkovní zastřešený prostor. Zde však ptactvo většinou nabízejí jen ti chovatelé (především v období chladnějších, studených zimních měsíců), kteří své ptactvo odchovávají ve venkovních prostorech, voliérách. Místo je také často využíváno prodejci chovatelských a někdy také veterinárních potřeb. Stejně jako je tomu u burzy v Přerově jsou i na této akci k vidění nejen exotičtí ptáci, ale různá drůbež, holubi, králíci, často pak i terarijní živočichové. Samozřejmostí jsou pak prodejní stánky s různými chovatelskými potřebami, ale nejen s nimi.Prodej není omezen jen na vnitřní prostory budovy, ale i na poměrně velký venkovní areál, kde se nacházejí i stánky s občerstvením.

Parkovacích míst je zřejmě nedostatek, vzhledem ke skutečnosti, že velmi často musí návštěvníci svá auta parkovat mimo areál podél příjezdové cesty. Tuto skutečnost však mohou organizátoři samotní jen stěží ovlivnit, vzhledem k vysokému počtu návštěvníků a omezené kapacitě parkovacích míst. Naopak musím vyjádřit své poděkování a pochvalu pánům v uniformách  hlídací služby, kteří nám vždy, pokud spolu se mnou ve voze cestuje kolega, kamarád pan Stehlík, kdy je vůz označen cedulkou oznamující že je ve voze přepravována invalidní osoba, s jakou rychlostí a ochotou nám vždy najdou volné místo k stání, které panu Stehlíkovi a spolu s ním i další osádce vozu umožní parkovat co nejblíže vstupu do areálu.

I přes některé negativní skutečnosti, které jsem zde zmínil,  stojí tuto krásnou akci, kterou zcela jistě není jednoduché pravidelně organizovat navštívit. Domácí atmosféra, která zde vládne, dostatek nabízených chovatelských potřeb, ptactva, je tou nejlepší pozvánkou. Odměnou za vynaložené úsilí a finanční prostředky vám pak může být stejná radost, jakou jsem měl já, když jsem se do objektivu fotoaparátu chlubil  pásovníky, které si na této akci zakoupil kamarád Milan K. 

Hodně zdaru v chovu a šťastnou cestu, zdravím M.Lifart

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 22. 01. 2012 09:51

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web