Partneři:

Exot burza Košice (SK)

foto - Tibor Lukáč

Miesto konania: Košice – hala Cassosport, Pri prachárni 11 (blšák), Košice

Čas konania: burza ukončila svou činnost!! viz článek

Po Nitre, kde je burza exotického vtáctva už tradíciou, sa aj Košice môžu pýšiť svojim miestom na túto záľubu (tohto koníčka). Areál Cassosportu ponúka chovateľom a predajcom 3000m2 krytej plochy, ktorá sa využije hlavne pri nepriazni počasia a 3500m2 vonkajšej plochy pre rôzne predajné stánky i stánky z občerstvením a priamy predaj tovaru z auta. Parkovanie je bezproblémové, nakoľko parkovisko pred areálom je priestranné a zadarmo. Vstupné je 1€ na osobu, deti zdarma. 

foto - Tibor Lukáč

Prvá burza, ktorá sa konala 20.5.2012 sa niesla v znamení   veľkoleposti, čo sa týka počtu účastníkov burzy. Stretli sa tam nielen slovenskí, ale aj maďarskí a poľskí chovatelia a predajcovia. Organizátori rozposielali chovateľom, ktorí inzerovali na portáloch s exotickým vtáctvom pozvánky formou mailu. Počítame s tým, že táto burza nebude mať len regionálny, ale aj medzinárodný charakter, tak ako je to obsiahnuté aj v názve. Na poslednej burze, na ktorej som sa zúčastnil som stretol okrem vyššie spomínaných chovateľov z iných štátov aj ukrajinských a rumunských chovateľov. 

foto - Tibor Lukáč

Na tejto burze si určite každý príde na svoje. Nájdete tu exotické vtáctvo, kde sú zastúpené rôzne mutácie roziel, papagája spevavého, rôzne druhy neofém. Je tu zastúpené aj drobné vtáctvo ako sú napríklad zebričky, kanáriky, pestúnky a iné. Z väčších papagájov tu nájdeme papagájov horských, papagájov nádherných, límcových, kráľovských, červenokrídlych a iných.  Z druhu Alexandrov sme našli väčšinou Alexandre malé. Už pomenej bolo Alexandrov veľkých, čínskych, ružovoprstých a pod. Veľké africké vtáky reprezentoval len Žako. 

Okrem exotického vtáctva tu nájdete aj okrasnú a úžitkovú hydinu, holuby, zajace, psy i rôzne akvarijné a terárijné zvieratá. Záhradkári mali na výber z množstva úžitkových a okrasných stromov, kríkov a tráv, sukulentov a záhradníckych potrieb. Možete tu stretnúť rôznych značkových i neznačkových predajcov krmiva.

foto - Tibor Lukáč

Celková atmosféra týchto stretnutí na burzách sa nesie v priateľskom duchu. Každý chovateľ sa tu rád podelí o svoje skúsenosti a pochváli sa svojimi úspechmi. Zároveň sa tu vytvárajú nové obchodné partnerstvá aj priateľstvá.

foto - Tibor Lukáč

16.9.2012 bolo predaných cca 1500 lístkov. Pevne verím, že tieto burzy budú mať stále len stúpajúci počet návštevníkov a chovateľov.

text a foto - Tibor Lukáč

vloženo: 22. 09. 2012 00:05

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web