Partneři:

Nová burza v Brně - Fauna Farma Trhy BRNO

Není to ani tak dávno, co jsme návštěvníky našich stránek informovali o ukončení činnosti burzy exotického ptactva v Brně - Modřicích. Závěrem svého článku jsem vyjádřil přání, aby se v Brně opět nějaká burza v blízké budoucnosti konala. A jak se zdá, mé přání bylo vyslyšeno.

10. května 2015 od 9,00 - 13,00 se budou konat první Fauna Farma Trhy na brněnském výstavišti v pavilónu G2. Jejich součástí samozřejmě bude i burza exotického ptactva.

Zájemci o tuto akci budou s povděkem kvitovat především informaci o tom, že trhy začínají až v 9,00 hodin. Tento čas si samozřejmě najde i své odpůrce, s tím pořadatelé budou muset počítat. Jako závažnější problém vidím skutečnost, že brněnské trhy budou v kolizi s termínem již tradiční burzy exotického ptactva v Přerově. Druhou neděli v měsíci nevidím pro start nových trhů jako šťastný výběr. Ale třeba se pletu a termín se nakonec ujme. 

Plánek výstaviště. Zdroj: http://faunafarmabrno.cz/

Nepříjemým faktem pak může být, a to především pro drobné chovatele, nebo pro chovatele levnějších druhů ptactva, že při najetí do areálu výstaviště je nezbytné uhradit parkovné ve výši 50,- Kč/den. Samozřejmě je možno parkovat okolo výstaviště, ale to může být při vyšším počtu návštěvníků problém. Trhy jako takové jsou zaměřeny nejen na exotické ptactvo, ale také například na akvaristy, teraristy, chovatelské potřeby, rybářské a mysliveské potřeby, potřeby pro včelaře a další. Dá se tak předpokládat, že trhy budou hojně navštíveny a míst k parkování v okolí výstaviště moc nebude. Mám proto obavu, zda parkovné 50,- Kč, spolu se vstupným 40,- pro dospělého a 30,- Kč pro děti, spoustu exotářů neodradí. Ale nechme se překvapit, nechci být špatným prorokem.

Všechny další podrobnosti k novým trhům v Brně jsou k nalezení také v našem Zpravodaji. Pořadatelům držíme pěsti, aby trhy byly hojně navštěvovány, pokud možno a především chovateli exotického ptactva.
 

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 15. 03. 2015 10:35

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web