Partneři:

Mobilní aplikace Zvíře v nouzi

Následující řádky nebudou typickým příspěvkem našich stránek. Zvláště uživatelé starších typů tlačítkových telefonů, majitelé chytrých telefonů s operačním systémem iOS či Windows, tento článek velmi pravděpodobně číst nebudou. Aplikace, kterou chci ve svých řádcích zmínit, je totiž určena pro majitele chytrých telefonů s Androidem 4.1 a vyšším. Je však velká škoda, že si prozatím aplikaci nemohou pořídit i uživatelé výše zmíněných mobilních platforem.

Že se někdy na našich stránkách věnovanému ptactvu, potažmo exotickému ptactvu, budu zmiňovat o aplikaci, která je určena pro smartphony, tedy správně česky chytré telefony, jsem nikdy nepředpokládal. Ostatně, sám jsem nikdy nepředpokládal, že se i já osobně někdy stanu vlastníkem a uživatelem chytrého telefonu. Nicméně stalo se a já již cca 2 roky užívám do té doby netušených možností, které chytré telefony do našich životů vnesly.

Zcela nedávno jsem objevil aplikaci, kterou její tvůrci pojmenovali Zvíře v nouzi. Ať již žijeme na venkově, nebo ve městě, může se stát, že narazíme na živočicha, který bude potřebovat naši pomoc. A aplikace Zvíře v nouzi může každému, kdo takovou pomoc bude chtít poskytnout, dát návod jak správně pomoci, nebo pomoc přímo přivolat.

aplikace Zvíře v nouzi

Následující text je přesnou citací popisu aplikace ze stránek Google Play, kde je možno aplikaci do svého mobilu bezplatně stáhnout.

"Při nálezu zraněného nebo opuštěného volně žijícího zvířete je zapotřebí co nejrychleji kontaktovat spádovou záchrannou stanici. Ne vždy zvíře potřebuje pomoc člověka, tedy je nutné nejprve vše konzultovat s odborníky. Národní síť záchranných stanic neposkytuje pomoc domácím mazlíčkům (psi, kočky atd.) nebo hospodářským zvířatům.

Aplikace na základě polohy telefonu určuje spádovou záchrannou stanici, které je možné se ihned dovolat stisknutím "Volat pomoc". Nálezce zraněného zvířete může sdílet svoji aktuální polohu se záchrannou stanicí, popřípadě vložit vlastní bod do mapy a sdílet polohu tohoto bodu. Tímto nebude již docházet k dalším časovým prodlevám, kdy není zachránce schopen přesně určit místo nálezu zraněného zvířete. Při sdílení polohy je možné do SMS nebo e-mailu vložit fotografii zraněného zvířete. Vždy se nejprve poraďte se záchrannou stanicí, zda jejich telefony podporují příjem MMS.

Aplikace zobrazuje záchranné stanice podle vzdálenosti od polohy telefonu s tím, že spádová stanice je označena červeným domečkem (ne vždy je spádová stanice ta nejbližší). Po konzultaci je možné zraněné zvíře dovést přímo na záchrannou stanici, ke které je možné se nechat přímo navigovat.

Veškerá činnost záchranných stanic je nezisková a tedy plně závislá na dobrovolné finanční podpoře. Přímo z aplikace je možné darovat finance pro centrální sbírku, popřípadě konkrétní záchrannou stanici. Vaše finanční podpora nám pomáhá zachránit více zvířecích přátel. Děkujeme :)"

aplikace Zvíře v nouzi

Tolik z popisu přímo ze stránek Google Play. Aplikace samotná je velmi jednoduchá a intuitivní. Obsahuje také Desatero první pomoci, které by si měl každý případný záchrance řádně přečíst. Může tak předejít situaci, kdy se sám při pomoci zraní, nebo jeho pomoc nakonec přinese víc škody než užitku.

A protože jsou naše stránky věnované především ptactvu, vzpomenu alespoň alespoň body 7 a 8, které se ptactva týkají.

V bodě 7 je zmíněno ptáče, které potřebuje pomoc. Takové poznáme podle toho, že je ještě zcela neopeřené, sedí na zemi a píská. Takového mláděte se můžeme dotýkat.

V bodě 8 jsou zmíněna ptáčata, která nepotřebují pomoc. Tvůrci zde zřejmě měli na mysli pomoc záchranné stanice, protože v následujících řádcích následují rady, jak takové ptačí mládě poznat a následně mu pomoci. Mládě je již zcela opeřené, ale ještě neumí létat samo. Takové mládě máme umístit na vyvýšené místo, například na větev, zídku, plot. Rodiče si pak mladé sami najdou a nakrmí.

Tolik o aplikaci Zvíře v nouzi.

Ačkoliv další aplikace, na kterou chci upozornit se netýká živočichů, ptactva už vůbec ne, domnívám se, že vůbec nebude na škodu když na ni upozorním. A upozorním na ni i přes skutečnost, že se jí dostalo již poměrně široké publicity na jiných webech (např. mobilmania.cz ) a jestli se nepletu i v tištěných periodicích.

Jde o aplikaci Záchranka. Každý ji může doporučit a nainstalovat například svým rodičům, prarodičům, hodí se osamoceně žijícím lidem, zkrátka – může se hodit a být přínosná naprosto nám všem.

aplikace Záchranka

Stáhnout je ji možno také na stránkách Google Play.

Pokud i v budoucnu narazím na aplikaci, která bude tématicky vhodná pro naše stránky, velmi rád se zde o ní zmíním. A nám všem přeji, ať již si stáhneme do svých smartphonů jednu či druhou aplikaci kterou jsem dnes zmínil, abychom ji museli použít co nejméně, anebo nejlépe vůbec.

Zdroj  a obrázky - Google play

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 02. 04. 2017 00:01

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web