Partneři:

Ukončení Exot burzy v Košicích

V článku z 20. března 2017 jsem poprvé zmínil informaci, že Exot burza Košice pravděpodobně ukončila svou činnost. V závěru článku jsem si dovolil požádat o pomoc, při potvrzení této informace. Nikde jsme ji totiž nemohli ověřit, jediným zdrojem nám tehdy byla diskuse na stránkách www.ifauna.cz. 

Před několika týdny přišla reakce pana Viktora a také pana Tibora Lukáče. Omlouvám se, že je na naše stránky vkládám až nyní. Zveřejnění jsem odkládal, protože jsem měl přislíbeny další informace. Na ty už bohužel nedošlo.

Pan Viktor ve svém emailu psal, že se na burzu jel v termín, kdy se měla konat. Narazil však jen na uzamčenou bránu a prázdné parkoviště. Nikde nenašel žádné upozornění o tom, že se burza nekoná. Jen starší plakáty, které zvaly na dřívější termíny burzy.

Pan Tibor Lukáč mi napsal, že se v místě, kde se konala burza bude stavět stadión. Z toho důvodu byla burza ukončena.

Ještě jednou se touto cestou omlouvám za tak pozdní zveřejnění jejich informací. Jak jsem už psal výše, čekal jsem ještě na další ověřovací a ucelenější informace, které se mi však nakonec nepodařilo získat. Zároveň panům Viktorovi a Tiboru Lukáčovi děkuji za jejich reakci na náš původní článek a za informace, které jsou sice smutné, ale s definitivní platností potvrzují ukončení této burzy ptactva.

Závěrem si dovolím jen malý dovětek k tomu, jak byla burza ukončena. Domnívám se, že si chovatelská veřejnost zaslouží být lépe informována ze strany pořadatelů. Většinou když se burza tzv. rozjíždí, tedy začíná, je ze strany pořadatelů o šíření informací postaráno se vší pečlivostí. Stejnou pečlivost si však chovatelé zaslouží i v případě, že pořadatelé svou činnost ukončí. Mnozí chovatelé na jejich akce váží dalekou cestu, stojí je to často nemalé finanční prostředky, svou hodnotu má i zbytečně ztracený čas. V době internetu, kdy se takové informace dají jednoduše a zdarma šířit při minimální časové náročnosti, je skutečně na pováženou takto si zahrávat s důvěrou chovatelů.

autor: Miroslav Lifart
vloženo: 21. 05. 2017 20:00

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web