Partneři:

Výstava Exotického ptactva Bohumín - Skřečoň

Ve dnech 16. a 17. září 2017 se konal další ročník výstavy exotického ptactva, kterou již tradičně pořádá ZO ČSCH OP Bohumín Skřečoň ve spolupráci s Klubem kanárů K2 a také s družebními organizacemi z Polska.

Tento rok to již byla jubilejní 25. Ročník této výstavy, která má mezi místními chovateli i návštěvníky velmi dobrou pověst.

Stejně jako každý rok, tak i tento rok se byla výstava velmi kvalitně obsazena a rozhodně bylo na co dívat. Vystaveni byli jak velcí papoušci (amazoňani, loriové, elektusové) tak i papoušci menší.

Dále se bylo možné pokochat mnoha druhy drobných exotů, kteří byli vystavováni v překrásně naaranžovaných vitrínách. Zvláštními kategoriemi byly výstavní andulky a taktéž barevní i postavoví kanáři. Během výstavy byli oceněni nejlepší chovatelé v každé soutěžní kategorii, taktéž byly rozdány poháry pro celkové vítěze.

Ve všech soutěžních kategoriích dosáhli velkých úspěchů i mladí chovatelé, což je určitě velmi dobrý signál do budoucna.

Návštěvníci výstavy si mohli některé papoušky a exoty zakoupit a také se dozvědět potřebné informace o jejich chovu. Pro děti zde byla možnost vyhrát jednu z mnoha zajímavých cen. 

Letošní jubilejní ročník výstavy se zkrátka vydařil a nezbývá než doufat že v podobném duchu se ponesou i ročníky další.

text a foto - Martin Řondík

vloženo: 08. 10. 2017 00:01

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web