Partneři:

Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Dobrý den,

setkali jste se někdo s tím, že astrildi rudokrcí spí na zemi své klece? Jsou umístěni ve společné kleci s párem amadin Gouldové. Šarvátky jsem nepozoroval a ptáci se zdají být přes den čilí. Přesto mne toto jejich chování překvapilo. Děkuji.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 03. 09. 2017 14:32 Citovat
►► [2] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Teď se mi zdá, jestli není sameček načepýřený a nemá "zalepený" zadek.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 03. 09. 2017 18:28 Citovat
►► [3] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Tak sameček je úspěšně vyléčen, aspoň vypadá mnohem líp. Doufám, že se nezhorší.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 05. 09. 2017 16:33 Citovat
►► [4] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Ja dúfam, že nebudete astrildov červenokrkých už viac trápiť v klietke s amadinami Gouldovej.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 09. 2017 20:56 Citovat
►► [5] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Ona ta klec není až tak malá. Má rozměry: délka 80 cm, výška 80 cm a hloubka 60 cm.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 06. 09. 2017 21:11 Citovat
►► [6] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Dobrý deň!
Pokiaľ neplánujete odchov je to dostatočná veľkosť. Ale samičky budú robiť znášku aj na dno klietky.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 09. 2017 06:48 Citovat
►► [7] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

1) Sameček byl včera zase horší. Tak jsem mu dal vodu s vitamíny. Přijde mi to, že si nenajde vodu nebo by ho k ní amadiny nepustily. Samička však propserovala vždy dobře. Přidal jsem jim vodu i do misky na zem.

2) Podle toho, co píšete, to bude nejspíš provizorium. Dostanou další klec.

3) Samička amadiny Gouldové asi samečka nějak nepřijala, protože sedí přes noc každý na jiném konci bidýlka. Já jsem původně neměl v plánu odchovy, ale nějak se k tomu chovatelství pozvolna vracím. Situace vznikla tak, že mi umřela samička amadiny a sameček je hodně starý (rok 2009/2010), a tak jsem byl přemluven, abych mu sehnal partnerku, protože pořád zpíval. Možná to dopadne tak, že budou dva páry. Samečkovi bych obstaral nějakou již k chovu nevhodnou samičku, starší, a té mladé samičce bych pořídil samečka. Ale na to teď není takový spěch. Důležité je dovybavit se klecemi.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 07. 09. 2017 11:25 Citovat
►► [8] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Ještě jsem zapomněl dodat, že dneska je zase sameček astrilda rudokrkého zcela v pořádku - nezavírá oči, nečepýří se, poletuje....

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 07. 09. 2017 11:26 Citovat
►► [9] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Astrild červenokrký má iné nároky na zloženie suchej zmesi zrnín ako Amadina Gouldovej a tiež pri odchove Astrild červenokrký potrebuje živočíšnu potravu ako aj väčší kľud. V diskusii na tejto webovej stránke sa už písalo o ťažkostiach chovu Astrildov červenokrkých pomerne dosť. Aj prírodné podmienky v Austrálii sú odlišné pre obidva druhy.
V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 09. 2017 11:55 Citovat
►► [10] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

To jsem četl jinde, ale té nutnosti živé potravy jsem někde četl, že to jde i bez. Ještě se poradím se známým, od něhož je mám.

Krmivo vím, že potřebují drobnější astrildi. Mají sice k dispozici Deli Nature 84, ale mají též senegalské proso v klasech, které rádi berou. Dostali ježatku kuří nohu. Jen nevím, jestli na ně též není velká. Až mi přijde, dostanou Deli Nature č. 56.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 07. 09. 2017 12:01 Citovat
►► [11] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Pokud dám astrildy rudokrké do jiné klece, je možné amadinaám Gouldové pořídit do výše uvedené klece (délka 80cm, výška 80 cm, hloubka 60 cm) ještě jeden pár nějakého druhu. Napadají mne pásovníci dlouhoocasí nebo nějaký druh amad. Případně naopak dát amadiny do jiné klece a k astrildům rudokrkým pořídit nějaký jiný druh astrildů? Jen to jen nápad. Nekamenujte mne prosím. Astrildovití mne strašně okouzlili. Protože mám za sebou úspěšné odchodvy amadin Gouldové, chtěl jsem poposkočit kousek dál. A zároveň považuji astrildovité za úchvatné. Bohužel neoplývám místem. :( K těm astrildům rudokrkým mne napadli třeba astrildi bělolící, ale nevím, zda nejsou příliš nesnášenliví. Ptám se spíš tak do budoucna. Ptáci jsou chovaní v paneláku, takže teplota není problém, aspoň doufám. Jen budu muset šlápnout na manželku, aby tolik nevětrala. ;) Děkuji.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 09. 09. 2017 10:09 Citovat
►► [12] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Dneska ještě budu běhat po bytě s metrem, abych zjistil, jaké "největší klece" je možno opatřit.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 09. 09. 2017 10:16 Citovat
►► [13] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Asi by bylo nejvhodnější zůstat v mých podmínkách jen u chovu amadin Gouldové vzhledem k prostorovým důvodů a udržet si linii přírodně zbarvených jedinců, kteří se mi líbí nejvíce. Nicméně astrildy už se mi dávat pryč nechce a nebudu. Vždycky je to nešikovné mít jen jeden pár.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 09. 09. 2017 10:25 Citovat
►► [14] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

A zapomněl jsem podotknout, že už se oba astrildi drží i přes noc na bidýlku. Samozřejmě přes den občas slétnou k misce se najíst.

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 09. 09. 2017 13:44 Citovat
►► [15] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

Tak sameček dneska poprvé trošku zpíval. Vždy jen krátce, tak už se snad zabydlují. :)

autor: Tomáš Frýba - vloženo: 12. 09. 2017 13:17 Citovat
►► [16] Astrildi rudokrcí a spánek na zemi

To že odpočívají na zemi je normální,vhodné je do klece přidat poličku.

autor: Roman Borovička - vloženo: 29. 09. 2017 20:45 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web