Partneři:

vztah rodičů a mláďat

Dobrý den. Můj pár zlatoprsek letos vyvedl poprvé jedno mládě, zřejmě samičku. Už 4 měsíce je mám ve společné kleci. Staří po celou dobu o mládě pečují, tulí se, probírají si peří. Nikdy jsem neviděla, že by ji byť jen odstrčili. Nabízí se srovnání s postaršími lidskými rodičemi, kteří rozmazlují jedináčka. Zajímalo by mne, jestli je takové chování pro zlatoprsky typické, a jestli by se chovali jinak, kdyby to byl sameček.
Těším se na Vaše názory.

Přílohy:

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 16. 12. 2009 15:12
►► [2] vztah rodičů a mláďat

Dobrý večer! Gratulujem k odchovu. Zlatoprsky sú veľmi sociálne vtáky, ktoré sedávajú tesne vedľa seba a aj si preberajú navzájom perie. Ja som mal spolu dvoch samcov a potom aj dvoch samcov s jednou samičkou a ich správanie bolo podobné. Myslím si, že by bolo vhodné popísať spôsob odchovu. Napr. umiestnenie páru a živočíšna potrava (plesnivce, múčne červy, kukly mravcov)alebo len vaječná zmes s naklíčeným zrnom a pod.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 16. 12. 2009 17:46
►► [3] vztah rodičů a mláďat

Dobrý večer, děkuji za odpověď. Ta kontaktnost je velmi milá vlastnost, že?
K dotazu na způsob odchovu: Tento pár mám již několik let z importu. Měla jsem je vždy přes léto venku v bednové kleci. Každý rok založili 1-2 snůšky, ale při vyrušení vždy snůšku opustili. Letos jsme dokončili voliery, umístila jsem je proto samostatně do voliery 2x1x2m. Při odchytu na zimoviště jsem v hnízdě našla dvě plné snůšky po 5-6 vejcích, ze kterých ovšem zase nic nebylo kromě zmíněného mláděte. Chovatelé, se kterými jsem o tom mluvila, si myslí, že se můj pár zřejmě k sobě úplně nehodí.
O voliery se v létě nestarám já, ale moji rodiče, takže se podává suché zrní, několikrát denně zelené krmení a nezralé trávy (ty rostou i ve volieře) a suchá vaječná míchanice. Věřím, že si hmyz nachytají.

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 16. 12. 2009 19:41
►► [4] vztah rodičů a mláďat

Dobrý deň! S tým opustením znášky a dokonca aj mladých po vyrušení sú zlatoprsky žiaľ tiež známe. Ďakujem za popis odchovu.
Srdečne pozdravujem.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 17. 12. 2009 07:42
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web