Partneři:

Astrildi s papouškama

Nevim jesly se to hodí do této diskuse jesli ne rAdši do papapouščí ale mám na vás dotaz mohu mít ve voliéře 4m dlouhé,2m vysoké a 1,5 široké Párek papoušků horských nebo nádherných (o kterych se píše že jsou mírumilovní)jeden párek neofém tyrkysových(taky mírumilovné)a menší hejnko astrildů které se bude skládat a pásovníků,zebřiček,chůviček a rýžovníků(vše po páru) snesou se? nazimu samozdřejmně v teplé pokojové volierce

Budu vděčný za každou odpověd Tomáš Kováč


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 28. 12. 2009 23:39
►► [2] Astrildi s papouškama

Dobrý den,
úvodem bych rád zmínil, že se Váš dotaz opravdu hodí do obou částí diskuse.
Dále se musím přiznat, že nemám žádné praktické zkušenosti s chovem, na který se ptáte. Nicméně dle mého soudu se dá o takovém chovu uvažovat. Nejsem si zcela jist, jak bude fungovat spojení s papoušky horskými (kouřovými), ale v tak velké voliéře by nemusely vznikat problémy, pokud nebude přehuštěna ptactvem.
Než jsem vykonal návštěvu u chovatele a kamaráda Emila Škody viz. http://www.amadina-gouldove.com/…tele_12.html , asi bych Vás od takového chovu odrazoval. Zřejmě bych psal něco o tom, že taková voliéra jakou plánujete Vy, je spíš okrasného charakteru, ale pro odchovy jednotlivých druhů není příliš praktická. Tak trochu si to myslím ještě i dnes a to vzhledem ke skutečnosti, že každý druh má jiné nároky. A nároky astrildů jsou opravdu hodně odlišné od nároků papoušků. Ovšem po zhlédnutí chovu již zmíněného Emila Škody musím přiznat, že někdy mohou fungovat koexistence takových druhů ptactva, jaké bych nikdy předtím ani nepředpokládal. Ptactvo u něj povětšinou hnízdí a Emil Škoda se těší z mnohých odchovů.
V druhové skladbě jakou plánujete se bude hůř provádět specializace na určitý druh exota. Ovšem na pohled půjde zcela jistě o krásnou podívanou. Ještě bych snad dodal, poněkud alibisticky, ale snad se za to na mne nebudete zlobit, že jen stěží se dá předem odhadnout, zda soužití těchto druhů ptáků bude bezproblémové. Mnohokrát jsem se sám přesvědčil, že to co funguje u jednoho chovatele, vůbec nemusí fungovat u chovatele druhého. Proto Vám nezbude nic jiného, než své ptactvo pečlivě pozorovat a sbírat poznatky.

Hodně zdaru v chovu, přeji šťastný Nový rok 2010, zdravím Miroslav Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 29. 12. 2009 18:50
►► [3] Astrildi s papouškama

Ahoj, takže jde takovy chov doporučit nebo ne? Z té odpovědi mi to připadá jako ano aj ne. Děkuju za vysvětlení Marcel.


autor: Marcel M. - vloženo: 29. 12. 2009 20:30
►► [4] Astrildi s papouškama

a asi bi to bylo bez tych gouldovek


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 29. 12. 2009 20:36
►► [5] Astrildi s papouškama

Pro Marcela - ano, příspěvek měl takto vyznít. Nechtěl jsem kategoricky prohlásit ano to lze, nebo ne, to nelze. Jak jsem psal v závěru svého příspěvku. To co funguje u jednoho chovatele, u druhého vůbec fungovat nemusí. Abych dal nějaký příklad. Kdysi pár zastávek tramvaje od mého bydliště bydlel jeden chovatel, který měl svého času ve společné voliérce zebřičky a amadiny Gouldové. Konkrétně tři páry od každého druhu. Ptáci si vyloženě sedli, všechny páry odchovávaly, chovatel neměl s tímto složením žádné problémy. A tak jej doporučoval dalším chovatelům. Můj další kamarád a chovatel se nechat inspirovat, zbudoval si voliérku cca stejných rozměrů a obsadil ji zcela stejným složením, tedy tři páry AG a tři páry zebřiček pestrých. Soužití nefungovalo vůbec. Mladé vyvedl za celou chovnou sezónu jen jeden pár zebřiček. Jeden pár gould nasedl na snůšku, ale vždy zhruba po 3-5 dnech ji opustil, další pár vyhazoval mladé. Nechci tvrdit, že příčinou byly zebřičky, nicméně když pak gouldy umístil po jednom páru na jednu chovnou klec, dočkal se odchovů od všech tří párů.
Z tohoto malého příkladu je zjevné, proč jsem tak opatrný a vyhýbám se nějakým kategorickým doporučením či závěrům. V předchozím příspěvku jsem sám sebe označil tak trochu za alibistu, což jsem myslel jako nadsázku, trefnější by bylo označení, že jsem opatrný. Nechci aby mé příspěvky, rady, dovedly některého z chovatelů k nějakému fatálnímu výsledku v jeho chovu.
Snad mé opatrnosti v mých odpovědích na takové nejednoznačné dotazy teď lépe rozumíte. :-) Jednoduché a přímočaré řešení totiž neexistuje. Alespoň dle mého soudu ne.

pro p. Kováče - můžu se zeptat, proč jste se rozhodl prozatím amadiny Gouldové vynechat?

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 29. 12. 2009 21:07
►► [6] Astrildi s papouškama

Víte jeste si na ne netroufámmám zatim z astryldovitých pouze zebřičky.A chci ještě rýžovníky a chůvičky.Ty samičky v těch budkách právě sedí na snůškách

Přílohy:


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 29. 12. 2009 21:37
►► [7] Astrildi s papouškama

Jak je vidět, zebřičky Vám hnízdí velmi dobře. Budu velmi rád, když dáte vědět, jak se daří ptákům v té společné voliéře, kterou plánujete. Domnívám se, že to bude zajímat více chovatelů, nejen mne.
Snad bych jen dodal, že bych z té skladby vynechal chůvičky japonské. Ze své zkušenosti mohu říct, že je opravdu lépe chovat je samostatně. Mají snahu odchovávat mladé i párům jiných druhů ptáků, čímž ruší plynulý proces hnízdění jiných druhů, ale velmi často i párů svého druhu. Faktem je, že v tak velké voliéře jakou plánujete by se to stát nemuselo, ale předpoklad k takovému chování je. Budu opravdu rád když dáte vědět jak to dopadlo, případně když nás potěšíte dalšími fotografiemi.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 29. 12. 2009 21:59
►► [8] Astrildi s papouškama

voliera se staví a ptáky pomalu žačnu nakupovat přece těch Papoušků horských na burzách moc nebívá.Myslím že v dubnu až květnu bi to mohlo bít hotové.Zatím sem koupil pletivo o průměru 13mm a až povolí zem vrhnem se na základy.

Ta volierka na obrázku je ta v které mám zebřičky a bude sloužit drobotině na zimu v teple.

Přílohy:


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 10:37
►► [9] Astrildi s papouškama

Dobrý den,

nesporně je velmi dobře, že máte dostatek času vše promyslet. Teď nemyslím jen samotnou stavbu voliéry, ale také její druhovou skladbu, která ji jednou bude obývat.
Voliéra pro drobotinu je velmi pěkná a aspoň z fotografie se zdá, že prostorná. Drobotina, kterou se chystáte pořídit se v ní bude velmi dobře vyjímat. Jaké teploty máte v místnosti, v které je voliéra umístěna?

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 11:44
►► [10] Astrildi s papouškama

Dobrý den

Teplota tam kolísá mezi 18-20 stupni celsia.Ta voliera je asi 180cm dlouhá 1m vysoká a 1m široká.Má nahoře zářivku a možná že to na fotce není vidět mám tam vzadu naaranžované rákosí.Přemíšlel sem a jesly bi se k těm papouškům nehodil také párek pásoníků dlouhoocasích červenozobích a párek holoubků diamantových .?


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 12:09
►► [11] Astrildi s papouškama

Teplota je na chov drobotiny optimální. Třeba Vámi zamýšlení rýžovnici snesou i teploty nižší, taktéž pásovníci. Ale vždy záleží z jakého chovu je budete pořizovat. Na fotografii na mne voliéra působila dojmem větších rozměrů, takže si Vás jen dovolím upozornit, aby jste ji zbytečně "nepřeplácal" ptactvem a měl na paměti, že každý druh potřebuje svůj prostor a klid.

Určitě je možno chovat pásovníky a holoubky diamantové. V odpovědi výše jsem Vám zanechal link na článek o chovu Emila Škody. Z něj je i z pouhých fotografií patrné, že u něj takový chov funguje a dle mého názoru je i lahodící oku. Aniž bych Vás chtěl poučovat, nezapomeňte si před pořízením ptactva nastudovat alespoň nezbytné minimum informací o jejich způsobu života, krmení a podobně.

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 14:17
►► [12] Astrildi s papouškama

Ta volierka budej jen na přezimování.O konkrétních druzích stále studuji jak v knihávh tak na internetu děkuji za připomenutí.A nevíte aktuální ceny těch astrildů a holoubků co si chci pořídit?

Děkuji


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 15:13
►► [13] Astrildi s papouškama

Pásovníci dlouhoocasí červenozobí stojí kolem 200-300 Kč/ks, rýžovníci šedí mají přibližně stejnou cenu. Mutace jsou samozřejmě dražší. Holoubek diamantový kolem 150 kč/ks.

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 17:48
►► [14] Astrildi s papouškama

Díky.Jen se vás chci zeptat ty AG myslýte že jsou promne vhodné s mýma skušenostma?


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 17:58
►► [15] Astrildi s papouškama

Ale já přece nevím, jaké máte zkušenosti :-). Těžko tak můžu soudit, zda se můžete pustit do chovu AG, nebo jakýchkoliv jiných ptáků. Nicméně pokud si nastudujete všechny potřebné informace, budete dodržovat teploty v chovatelském zařízení, budete podávat kvalitní a pestré krmení, budete provádět správnou dotaci vitamíny a minerály, zkrátka, když budete dodržovat všechny potřebné postupy a úkony vedoucí ke kvalitnímu chovu a odchovu amadiny Gouldové, nevidím problém, aby jste si je pořídil.

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 18:22
►► [16] Astrildi s papouškama

Má skušenost je zebřičky a neofémy


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 18:34
►► [17] Astrildi s papouškama

Tudíž nejste úplný začátečník. Nebál bych se být Vámi ani jít do těch AG. Za předpokladů, které jsem zmínil ve svém předešlém příspěvku. Ještě jinou chovatelskou disciplínou je chov mutačních AG. Tam je zcela nezbytné nastudovat genetiku, aby chov k něčemu vypadal. S případnými konkrétními dotazy na chov mutačních AG Vám doporučuji obrátit se na pana Marka Buranského. Jde snad o nejfundovanějšího chovatele v této oblasti, kterého znám.

Zdravím, M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 18:43
►► [18] Astrildi s papouškama

No ty AG kdyžtak pozděj.Ale chtěl jsem se jěště zeptat jesly by bilo dobré dát nějaké křeelky nebo něco na zem nebo jesli bi to už nebilo přeplácané?


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 19:04
►► [19] Astrildi s papouškama

Ale na tohle Vám přece taky nemůžu odpovědět. Vůbec netuším, kolik párů a jakých do té voliéry plánujete. Jestli mne paměť neklame, nikde jste to nezmínil. A také nevím, zda se ptáte na tu voliéru, kterou teprve budete stavět, nebo na voliéru, která má sloužit jako zimoviště astrildů. Bez těchto informací se nelze přesněji vyjádřit, nicméně aby voliéra nebyla přeplácaná, pořádně zvažte počet ptáků, který do ní vypustíte.


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 19:18
►► [20] Astrildi s papouškama

Prominte vlasně mně to jen tak napadlo neměl bich je kde přezimovat prominte


autor: Tomáš Kováč - vloženo: 30. 12. 2009 19:24
►► [21] Astrildi s papouškama

Není potřeba se omlouvat. Od toho ta diskuse je, abychom společnými silami našli optimální cesty v chovu exotického ptactva. Teď jsem samozřejmě nemyslel jen nás dva, ale společně se všemi chovateli, kteří by se případně do naší diskuse zapojili :-).


autor: Mirek Lifart - vloženo: 30. 12. 2009 19:30
►► [22] Astrildi s papouškama

Dobrý deň! Pri spoločnom chove astrildov záleží veľmi na povahe jednotlivých jedincov a aj pri vybudovaní rôznych úkrytov môže byť narušené hniezdenie. Je lepšie menej vtáctva vo voliére. Veď tým, že máte viac jedincov a podarí sa Vám odchov musíte počítať aj s mladými, ktoré budú vo voliére aspoň po osamostatnenie. Tiež keď máte viac jedincov vo voliére je potrebné častejšie čistenie a to je tiež vyrušovanie v hniezdení. Pri kombinácii väčších papagájov s astrildami je riziko pri splašení mechanického zranenia astrilda.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 31. 12. 2009 07:38
►► [23] Astrildi s papouškama

Aha už je mi to janse. Děkuji. Preju všem krasný nový rok :-) Marcel


autor: Marcel M. - vloženo: 31. 12. 2009 14:29
►► [24] Astrildi s papouškama

Děkuji Marceli a ještě jednou si dovolím popřát jménem všech tvůrců stránek www.amadina-gouldove.com hodně štěstí, zdraví, klidu, pohody, lásky a chovatelských úspěchů Vám a všem chovatelům.

Krásný Nový rok 2010 přejí tvůrci stránek.


autor: Mirek Lifart - vloženo: 31. 12. 2009 14:48
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web