Partneři:

Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

Dobrý deň! Hematochromatózou trpia väčšinou plodožravé vtáky a to prijímaním väčšieho množstva železa v strave. Trpia tým aj astrildovité vtáky a ako sa to prejavuje? Všeobecne je to ochorenie charakterizované poruchou metabolizmu železa, jeho nadmerným ukladaním v pečeni, v pankrease, slinných žľazách, myokarde, so zmnožením väziva a značnou pigmentáciou kože. Dá sa to zistiť skôr ako po uhynutí a pitve?

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 03. 01. 2010 16:03
►► [2] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

Existuje vaječné krmivo s bylinkami a zníženým obsahom železa, pre všetky zrnožravé vtáky Witte Molen EGG-REARINGFOOD. Myslíte, že je práve vhodné ho podávať astrildom a ak áno kedy?

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 21. 01. 2010 10:03
►► [3] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

Dobrý den pane Makovický,

díval jsem se na krmivo, které jste zde zmínil. Prodává ho pan Podstufka viz http://www.podstufka.cz/…/description#… . Přiznám se, že jsem se o tomto krmivu dozvěděl až díky Vám. Měl bych snad během týdne, nebo 10 dní jet k panu Podstufkovi pro krmení, tak se jej budu snažit poptat na podrobnosti. Věřím, že mi o krmivu sdělí nějaké zajímavosti, vždy o tom co prodává mívá velmi dobrý přehled.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 22. 01. 2010 20:06
►► [4] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

Dobrý deň pán Lifart,
ja som práve z ponuky pána Podstufky vedel o tom krmive, ale neviem ako sa prejavuje u vtáctva a to aj zrnožravého hematochromatóza a teda ani neviem opodstatnenosť kupovania toho krmiva pre astrildovité vtáctvo. Preto som vlastne založil túto tému. Založil som ju aj v diskusii web stránok spoločnosti chovateľov hmyzožravého vtáctva. A tiež som zadal otázku o tomto krmive na web stránke nemoderovanom fóre ifauna.cz, kde ale možno bude zmazaná nakoľko to budú považovať za reklamu.
Tiež prajem hodne zdaru v chove. Pozdravuje V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 01. 2010 09:47
►► [5] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

určitě je tohle zajímavé téma a domnívám se, že zajímá širší chovatelskou veřejnost, než jen nás dva. Dovolil jsem si proto obrátit se na odborníka, nakolik jsem se sám nebyl schopen dopátrat nějakých informací. Ačkoliv vlastním literaturu s veterinární tématikou, ačkoliv jsem hledal na internetu, spojitost této nemoci s atrildovitým ptactvem jsem nikde nenalezl. Obrátil jsem se tedy na paní MVDr.Grymovou a budu doufat, že si najde čas a chuť a na můj dotaz odpoví. Zároveň jsem ji požádal o svolení, abych její případnou odpověď zde pak mohl citovat. Pokud tedy odpověď dorazí a já budu mít souhlas paní doktorky, rád zde pak k probírané tématice její vyjádření doplním.

Zdravím, Miroslav Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 23. 01. 2010 10:34
►► [6] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

Dobrý deň pán Lifart a aj ostatná chovateľská verejnosť ktorú to zaujíma!
Pokiaľ MVDr. Grymová Vám odpovie dávam na známosť, že pracovník a krmivár ZOO Praha pán Ladislav Žoha mí odpovedal v nasledovnej diskusii : http://hmyzozrave-ptactvo.chovzvirat.com/…2/tema-5679/
Tým ale netvrdím, že by nebolo zaujímavé prečítať si stanovisko pani MVDr. Grymovej.
Zdraví Vladimír Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 31. 01. 2010 10:51
►► [7] Hematochromatóza u astrildovitého vtáctva

je velmi dobře, že Vám někdo odpověděl na Váš dotaz. Paní doktorka mi bohužel neodepsala, čemuž se ani při jejím pracovním vytížení ani nedivím.
Stále jsem se prozatím nedostal pro krmivo, jak jsem avizoval dřív, tak snad v příštím týdnu.

Zatím Vás zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 31. 01. 2010 10:56
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web