Partneři:

Zlatoprska malá

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je zlatoprska malá vhodná pro chovatele, ktery spis začiná? Porad nevim, cim si zpestřit chov, tak sem se chodím radit. Marcel


autor: Marcel M. - vloženo: 07. 01. 2010 20:21
►► [2] Zlatoprska malá

Dobrý den Marceli,

nejdřív bych rád předeslal, že jsme rádi, když chodíte své otázky konzultovat zde na diskusi. Určitě je nejlepší, když si nejdřív zjistíte informace a pak se pustíte do chovu určitého druhu.
Sám za sebe se nedomnívám, že by zlatoprsky malé byly vhodné pro úplného začátečníka. Nikoliv však proto, že by technika chovu byla pro mírně pokročilého začátečníka k nezvládnutí, ale proto, protože je jich po zákazu dovozu na trhu absolutní nedostatek. Nicméně, jestliže by jste vstřebal co nejvíc informací o chovu tohoto druhu, měl pro ně patřičné zázemí, není důvod, proč by se Vám chov nemohl dařit.
Dovolím si však ještě jednu poznámku. V některém svém příspěvku jste zmínil, že jste student a tak Vaše finanční možnosti nejsou neomezené. Cena zlatoprsek malých šla po zákazu enormně nahoru a nezřídka jsou nabízeny i za víc jak tisíc Kč za kus. Viděl jsem dokonce inzerát, v kterém byly nabízeny za 2000,- Kč/ks. Sám ze své zkušenosti však vím, že pokud po nějakém ptactvu toužím, neodradí mne ani jeho cena.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Mirek Lifart - vloženo: 08. 01. 2010 15:56
►► [3] Zlatoprska malá

Dekuju to jsou fakt hodne drahé. Musím se podívat na nějaký jiný druh. Marcel


autor: Marcel M. - vloženo: 09. 01. 2010 14:31
►► [4] Zlatoprska malá

Dobrý deň! Zaujalo ma názvoslovie Sporaeginthus subflavus (Vieillot, 1819)
Subspecies: S. s. clarkei - S. s. neithammeri - S. s. subflavus
Hlavne 3 poddruhy nakoľko doteraz som poddruh neithammeri nikde nevidel . Aký je to poddruh? Aj keď zaradenie tohoto taxonu je sporný. Ale vyskytuje sa aj na maďarsky písaných stránkach Amandava subflava neithammeri. http://www.idre.hu/…sztrild.html
Viem len, že bol robený výskum ohľadne Amandava subflava niethammeri Wolters, 1960 v Zoologickom výskumnom ústave Múzea Alexandra Koeniga v Bonne v r. 1966. Je to platný poddruh? Nemá niekto o tom výskume informáciu? Ja mám len fotku preparovaného jedinca z netu. http://translate.googleusercontent.com/translate_c?…
Ešte sa vyskytuje v maďarsky písanej Wikipédii aj štvrtý poddruh Amandava subflava miniatus (Heuglin).


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 01. 02. 2010 13:37
►► [5] Zlatoprska malá

Dobrý deň! Zistil som si, že podľa Gerharda Hofmanna http://www.hofmann-photography.de/…dbreast.html
tretí poddruh A. s. niethammeri čo je poddruh mimochodom prakticky neexistujúci v zajatí sa vyskytuje od južnej Angoly do Zambie a západnej Malawi. Rozdelenie poddruhov sa značne prekrýva tak, že existuje veľa vtákov v týchto prekrývajúcich oblastiach, ktoré vyzerajú tak ako medzipoddruh, ktorý niekedy neumožňuje identifikáciu poddruhu.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 04. 02. 2010 10:51
►► [6] Zlatoprska malá

zdravim, chtel jsem se zeptat zda Zlatoprska mala patri k nejmensim chovanym ptakum...
muzete uvest jeste nejake mini druhy ptacku vhodnych pro chov. dekuji Pedro


autor: Pedro - vloženo: 23. 07. 2010 14:35
►► [7] Zlatoprska malá

Dobrý deň!
Zlatoprska malá je najmenší astrildovitý vták. Čiže z rodu Passeriformes, čeľadi Estrildidae. Je veľa druhov vtákov z iných čeľadí čo môžu byť tiež tak malé a možno sa chovajú v zajatí. Na tejto diskusii sa už písalo napríklad o kolibríkoch, ktoré sú ešte menšie ale chovajú ich ozaj len špecialisti a to v malej miere. Z astrildovitého vtáctva sú dosť malé africké astrildy ale to sa nedá jednoznačne povedať. Neviem čo myslíte pod malými nakoľko práve pre svoju menšiu postavu sa všeobecne astrildovité vtáctvo volá u chovateľov drobotina. Myslím, že by ste si mali preštudovať jednotlivé druhy astrildovitého a pinkovitého vtáctva, ktoré sa najčastejšie chová v zajatí u chovateľov. Niektoré najčastejšie chované druhy sú uvedené aj na tejto webovej stránke http://www.amadina-gouldove.com/astrildi.html.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 07. 2010 18:12
►► [8] Zlatoprska malá

dekuji za odpoved,
u strycka google jsem zadal do vyhledavace prave slova "nejmensi" ptaci v mnoha variantach a moc jsem nepochodil, proto jsem se zeptal zde u odborniku chovatelu, zdalo se mne to jako nejrychlejsi reseni, ma predstava - otazka je, chov nejmensich - drobotiny. Momentalne chovam druhym rokem AG mam cca 20 ks a letos prvni zdarne odchovy.
Chtel bych svuj chov zpestrit jeste o nejakou drobotinu, AG se nedoporucuje uplnym zacatecnikum, mne se na zacatecnika celkem dari a proto se ptam na jeste mensi ptacky, ktere nejsou tak velmi narocne pro chov jako kolibrici.U AG se mne libi predevsim jejich barevnost, a zajimalo mne zda jsou jeste mensi vhodni adepti, s vybarvenim vice jak vrabec, vhodni pro mne.
Predem děkuji za uvedeni nekolika malo druhu.

Pedro


autor: Pedro - vloženo: 24. 07. 2010 13:09
►► [9] Zlatoprska malá

Je tady nejaky chovatel, teto drobotiny ktery by byl ochotny mne poskytnout info, prohlidku ci prodat paru ? Jsem od Znojma.

Pedro


autor: Pedro - vloženo: 24. 07. 2010 15:11
►► [10] Zlatoprska malá

Databáza chovateľov juhomoravského kraja je jedna z najpočetnejších http://www.amadina-gouldove.com/…a-republika/ a doporučujem aj inzerciu a odkazy.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 24. 07. 2010 16:05
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web