Partneři:

Umirajíci zebřičky

Dobry den, měl jsem 4 pary zebřiček. Tento tyden mi začaly umirat a dneska uz žije jednom jedna s nich. Ale asi tyky umře. Co se mohlo stát? Marcel

autor: Marcel M. - vloženo: 16. 01. 2010 16:57
►► [2] Umirajíci zebřičky

Dobrý den Marceli,

už jsem zde mnohokrát psal, přesnou příčinu úhynu Vašich zebřiček Vám zde bez možnosti pitvy nikdo nenapíše. Vždy půjde jen o dohad, věštění z koule. Příčin však mohlo být velmi mnoho. Např. nějaká infekční nemoc. Ale u tak hromadného úhynu mne napadají i jiné příčiny. Špatně naklíčené zrniny, popřípadě špatné krmivo. Podívejte se pořádně, zda krmivo, kterým jste své zebřičky krmil, není nějak plesnivé, jestli nezapáchá a podobně. Nicméně můžete to vyloučit, jestliže jste stejným krmivem krmil i jiné ptáky a k úhynům tam nedošlo.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 16. 01. 2010 17:51
►► [3] Umirajíci zebřičky

mam pro ně krmemi Allpet, ale už není v puvodnim obalu, dal jsem ho do plastoveho kbeliku. Jine ptaky jsem s tim nerkmil. Muze zrni byt prosle? Marcel

autor: Marcel M. - vloženo: 17. 01. 2010 12:16
►► [4] Umirajíci zebřičky

Ano, i zrní může být prošlé. Je potřeba to hlídat. A uskladněné zrní, zvlášť v umělohmotné nádobě je nutné občas promíchat, aby se trochu provětralo a nebylo cítit zatuchlostí.

Zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 17. 01. 2010 18:00
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web