Partneři:

Rosely s ostatnima papouškama?

Dobrý den mám dotaz jesly je možné chovat nějaké jiné ptáky společně s roselama třeba pestrýma,penantama či žlutohlavíma?
Třeba s andulkama,korelama,neofemama či holoubkama?

Děkuji za odpověd

Tomáš

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 24. 01. 2010 19:35
►► [2] Rosely s ostatnima papouškama?

Dobrý den,

společný chov rozel s jakýmkoliv jiným druhem papoušků je nemožný vzhledem k veklé agresivitě zmiňovaných rozel.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 24. 01. 2010 20:07
►► [3] Rosely s ostatnima papouškama?

A stačí páru rosel pestrých voliera 2*2*2m ?

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 24. 01. 2010 21:05
►► [4] Rosely s ostatnima papouškama?

Dobrý den,
viděl jsem už u několika chovatelů společný chov rozel pestrých, andulek a korel. Chce to ale dodržet několik pravidel. Dát do společné voliéry mladé jedince, vypustit je tam všechny najednou, mít prostornou voliéru, více hnízdních budek ve stejné výšce a jak už bylo několikrát psáno stále pozorovat, pozorovat a pozorovat!!! Ale ani to není žádná záruka, že společenství bude fungovat. Někdy se poperou i andulky mezi sebou a může dojít i k zabití. Je to jen o velkém štěstí, když to vše bude fungovat a OPRAVDU se nikdo za to NEZARUČÍ... Do společné voliéry jsou doporučovány rozely žlutolící, ale i ty mohou být agresivní a i pro ně platí předešlé řádky.
Pro pár rozel pestrých je voliéra 2x2x2 metry dostačující.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 24. 01. 2010 21:33
►► [5] Rosely s ostatnima papouškama?

Dobrý den,já chovám rozely,zpěváky,kanáry a vše ok.Musí se to pohlídat,agresivní jedince odchytnout a nahradit jiným.Za dvanác let jsem neměl žádný usmrcení od jinýho druhu.At se daří.Petr

autor: Petr Zapletal - vloženo: 12. 02. 2010 14:09
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web