Partneři:

Klece od Alumatu

Ahoj vsem, pouzivate nekdo tyhle klece? http://www.alumat.cz/…ce-a-voliery Nerozbijou je papousi svojima zobakama? Jake papousky v nich chovate? Chtel bych nejakou koupit pro moje aratingy, ale nevim, jestli by ji nerozbili. Diky za odpoved Marek.

autor: Marek P. - vloženo: 07. 02. 2010 16:42
►► [2] Klece od Alumatu

Dobrý večer Marku,

klecí od Alumatu bych se osobně vůbec nebál. Spíš naopak. Považuji je za velmi kvalitní výrobky a jejich koupi lze snad jen doporučit. Také jsem o nich přemýšlel, ale odradila mne tehdy cena. Výrobky alumatu bývají k vidění na burze v Přerově. Tam je možné si prohlédnout kvalitu zpracování a vše co Vás zajímá. Vlastní zkušenost s těmito voliérami však nemám, takže žádnou konkrétní otázku bohužel zodpovědět nemohu.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 07. 02. 2010 21:30
►► [3] Klece od Alumatu

A jak velkou jste chtel kupovat? Co mislite, jak velkou mam koupit na jeden par z tech to tam jsou vystavene na tech strankach? Marek

autor: Marek P. - vloženo: 08. 02. 2010 18:21
►► [4] Klece od Alumatu

Já jsem tenkrát uvažoval, že bych si od Alumatu nechal vystavět celou sestavu voliér, ale když jsem si přepočítával cenu, tak mi došlo, že to jako student nejsem schopen utáhnout a raději jsem si postavil voliéru z finančně přijatelnějších materiálů. K Vaší otázce kterou vybrat. Záleží, zda - li má být voliéra venku, či v domě. Samozřejmě pokud by to mělo být jen na zimování, tak by mohla postačit nějaká menší, pokud by to mělo být na celoroční chov, potom bych určitě nešetřil a vybral bych voliéru s velkým proletem. Z nabídky, kterou jste poslal se mi zamlouvala pouze -Interiérová klec 8 BEKAERT-, která je umístěná na druhé stránce. A to především kvůli její prostornosti

S pozdravem

L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 08. 02. 2010 21:57
►► [5] Klece od Alumatu

Dobry den dival jsem se na tu klec a je fakt dobra a velika no. No cena je sice draha ale treba bych si na to nasetril. Myslite zeby v te kleci mohli aratingy aji odchovavat?

dekuju Mare

autor: Marek P. - vloženo: 09. 02. 2010 19:53
►► [6] Klece od Alumatu

Dobrý večer Marku,

odchovávat by ve zmiňované kleci aratingy nejspíše mohly a s největší pravděpodobností by i odchovávaly, ale dle mého názoru je tato klec na chov a následný odchov arating malá. Nedokážu si v takové kleci představit pár arating a jejich 3 mláďata. Možnost proletu v této kleci také není nejlepší. Osobně bych si takovou klec koupil na přezimování, na to jsou její rozměry více než ideální, ale na odchov bych volil určitě větší rozměry.

S pozdravem

L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 11. 02. 2010 20:45
►► [7] Klece od Alumatu

Alumat jsou v podstate hlinikovep rofily ktere se spojuji umelohmotnymi dily. takze si v podstate muzte klec poskladat sam. Myslim ze k tomu jsou prevazne urceny ty dily. Prodavaji plechy na plne steny a pletivo s nyty.
Samo sebou tim asi snizite cenu. Takze pokud jste trochu zrucny, smele do stavby.

autor: Miloš Haška - vloženo: 12. 02. 2010 17:40
►► [8] Klece od Alumatu

Dobrý den,
já bych se chtěla zeptat, jestli se ty klece dobře čistí? Jde dobře všude dosáhnout a vytahuje se ta plechová vana dobře? A taky by mě zajímalo, jestli při vytahování vany nevzniká nějaký hluk. Třeba skřípání, nebo vrzání.

Děkuji za odpověď Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 09. 2010 19:18
►► [9] Klece od Alumatu

Dobrý den Věro,

míval jsem poměrně velkou klec, spíš voliéru, která sice nebyla od Alumatu, ale měla plechový vysouvací šuplík. Při vysunování sice neskřípal, ale když se prohnul, vydával zvuky vzdáleně připomínající hřmění. Což byl problém, když v této voliérce hnízdili ptáci, které to velmi lekalo a rušilo. Ovšem měl jsem v této voliérce pouze drobotinu, amadiny Gouldové, zebřičky, rýžovníky a podobně. Myslím, že papoušky by tento zvuk až tak nerušil. Problém jsem viděl v čištění. Na stěnách se na drátech neustále zachytával trus a drobné pírka, což se velmi špatně čistilo. Jednotlivé dráty byly od sebe cca 0,5 cm a protože voliéra měla na délku víc jak 1,20 m, trvalo mi vždy poměrně dlouho, než jsem jednotlivé kousky trusu a peří pořádně vyčistil. Takto znečištěny bývaly všechny stěny a to především v okolí bidélek. I když byla voliéra na kolečkách a velmi dobře se s ní manipulovalo, jakýkoliv pohyb ptáky rušil. Dvířka byly velmi malé, špatně se jimi čistil vnitřní prostor. Nedalo se to udělat, aniž by člověk nechtěně klecí neposunoval, což opět ptáky velmi rušilo. Ale znovu opakuji, byla to voliéra na malé ptactvo, zakoupil jsem ji před léty v Hornbachu.
Klece a voliéry od Alumatu podle mého názoru přece jen více akceptují potřeby chovatele, zvláště ty pro papoušky, které mívají velké dvířka a hlubší vanu, která zachytí více nečistot. Nemám s nimi bohužel osobní zkušenost, ale třeba mne ještě někdo doplní.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 06. 09. 2010 05:38
►► [10] Klece od Alumatu

Děkuju za odpověď. Ale teď nevím, kupovat nebo nekupovat takovou klec? Uvažovala jsem o jedné, kterou bych si dala na půdu, ale teď fakt nevím. Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 06. 09. 2010 22:10
►► [11] Klece od Alumatu

Dobrý večer Věro,
já jsem Vás svým příspěvkem opravdu nechtěl odradit, ani vzbudit pochybnosti. Opravdu nemám žádné zkušenosti s výrobky od firmy Alumat. Popisoval jsem klec, či snad voliéru, která byla konstrukčně zcela odlišná a jen se domnívám, že by některé její negativa mohly mít společné znaky s výrobky od Alumatu. Pokusím se zítra dohledat foto oné voliéry, kterou jsem v předešlém příspěvku popisoval. Vlastní foto bohužel nemám, v době kdy jsem ji vlastnil, jsem neměl digitální fotoaparát. Pokusím se ale fotku dohledat na internetu. Když se mi to podaří, budete mít lepší možnost srovnání.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 06. 09. 2010 22:36
►► [12] Klece od Alumatu

Dobry vecer,
pani Vero, na Vasem miste bych se pokusil zkontaktovat vyrobce a dohodnul bych si s nim prohlidku s moznosti otestovani treba toho vysunovani supliku.
Je to rozhodne schudnejsi cesta nez neco koupit a pak to ani nemoct pouzivat dle svych predstav.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 06. 09. 2010 22:43
►► [13] Klece od Alumatu

Děkuju za všechny odpovědi. Pane Lifart našel jste tu fotku?
Pane Smidlo můžu zajet za výrobcem na prohlídku voliér, ale chtěla jsem si počíst názory od lidí, kteří je třeba používají delší dobu. I kdybych u výrobce strávila dvě hodiny, tak všechny nedostatky třeba vůbec nezjistím :-).

Pěkný den, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 09. 2010 20:07
►► [14] Klece od Alumatu

Zdravím Věrko, omlouvám se, doposud jsem ji nenašel. Jezdím teď docela pozdě z práce, takže jsem na to opravdu neměl čas. Jsem rád, že na malou chvilku zaskočím sem na diskusi. Slibuji, že se to budu snažit co nejdřív napravit.

Děkuji za trpělivost a zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 08. 09. 2010 21:42
►► [15] Klece od Alumatu

Dobrý den Věro, konečně se mi podařilo objevit foto voliéry, kterou jsem také vlastnil. Je jen velmi podobná, ta moje byla o moc delší. Ale třeba stříška je stejná a klec má i velmi podobné rozmístění dvířek.

Zdravím M. Lifart

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 09. 2010 10:35
►► [16] Klece od Alumatu

Tak taková klec by se mi vůbec nelíbila. Myslím, že ty od Alumatu jsou lepší :-). A určitě byla i zbytečně drahá, že jo?

Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 11. 09. 2010 16:53
►► [17] Klece od Alumatu

Dobrý den Věro,
byla hlavně dost nepraktická, což jsem nastínil ve svých předešlých příspěvcích. Pokud se nepletu, klec stála v prodejně Hornbach něco kolem 8 tisíc (rok 2000, nebo 2001), ovšem nevím to zcela jistě, já jsem klec pořídil od svého kamaráda, který rušil chov, za absolutní zlomek mnou uvedené ceny.
Nemám pochyb o tom, že klece od Alumatu jsou lepší a praktičtější, nicméně jde jen o můj odhad, nikoliv praktickou zkušenost.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 09. 2010 18:12
►► [18] Klece od Alumatu

Ahoj vsem a co rikate na takovou volieru?

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 11. 09. 2010 19:41
►► [19] Klece od Alumatu

Zdravím Marceli,
můžu se zeptat, odkud to foto máte? Nebylo jich tam víc? Docela by mne zajímalo, jestli zadní strana je plná, či nikoliv. Navíc si myslím, že klec by byla vhodná spíš pro drobné exoty, než pro nějaké papoušky.

Děkuji a zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 09. 2010 19:12
►► [20] Klece od Alumatu

Dobry den taky si myslim ze to klec na drobotinu nez pro papousky. Je to z www.zoohit.cz ale tam je jenom ta jedna fotka a trochu textu co ju popisuje.

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 13. 09. 2010 19:28
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web