Partneři:

Bednové klece

Dobrý den , prosil bych vás kdyby jste sem mohly dávat fotky svých Bednových klecí abych se mohl při stavbě inspirovat.

Děkuji za odpověd.

Tomáš

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 09. 02. 2010 11:32
►► [2] Bednové klece

Dobrý den Tomáši,
já sice nevložím fota, ale přispěji tímto odkazem http://web.quick.cz/b-cages/ . Od pana Mojmíra Brázdila jsem si kdysi nechal klece vyrobit. Má tam i různé detaily, ty by Vás mohly inspirovat.
Také doporučuji prohlédnout tyto stránky http://kleceavoliery.jex.cz/, v části Katalog a ceník po rozkliknutí odkazu ve formátu pdf uvidíte také velmi zajímavé klec.

Zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 09. 02. 2010 19:12
►► [3] Bednové klece

Dobrý den, chci si nějaké vyrobit doma protože se mito zdá strašně drahé.

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 09. 02. 2010 20:18
►► [4] Bednové klece

Já jsem vás Tomáši pochopil. Ty odkazy jsem sem vložil jen pro vaši inspiraci. Zvláště pan Brázdil má nafocené různé detaily a ty mohou být velmi poučné a inspirativní.

Zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 09. 02. 2010 20:36
►► [5] Bednové klece

Jo děkuji info.

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 09. 02. 2010 20:39
►► [6] Bednové klece

Naskytla se mi taková možnost že si možu postavit bednovky ze skříně.Byly by 4 nad sebou délka je 90*33*40 D*v*Š.

Zdá se mi ta výška moc malá.
Co se v takových klecích chovat za astrildy?

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 10. 02. 2010 16:49
►► [7] Bednové klece

Zdravím Tomáši,

při tak malé výšce bych v takové kleci asi ptáky nechoval. Nemám s tím osobní zkušenost, ale k negativnímu závěru z předešlé věty mne vedou dvě zásadní domněnky. Jednak bych se obával otloukání se ptactva o stěny při vyplašení a také toho, zda by v kleci byl dostatek světla. Osvětlení se dá sice různě řešit, ale nejsem se jist, zda by jste dosáhl nějakého optimálního stavu.
Asi by bylo vhodné, kdyby se ozval chovatel, který v takových klecích ptáky má.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 10. 02. 2010 17:34
►► [8] Bednové klece

A kdybich udělal 3 klece nad sebou a jedna o výšce 43cm jaké druhy bi tam šli chovat?

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 10. 02. 2010 17:50
►► [9] Bednové klece

V takové kleci, pokud tedy zachováte délku a šířku, kterou jste uváděl v úvodním příspěvku by jste mohl chovat velmi mnoho druhů astrildovitých. Od zebřiček pestrých, přes astrildy rákosní, pásovníky dlouhoocasé, rýžovníky šedé, až po náročnější druhy, jako jsou například motýlci a další.

Zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 10. 02. 2010 20:35
►► [10] Bednové klece

A
tyto druhy taky?

Amadina diamantová
Amadina páskovaná
Amada červenohlavá

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 10. 02. 2010 20:59
►► [11] Bednové klece

amadiny páskované a diamantové ano, amada červenohlavá také, jen je potřeba dát do klece nějakou zeleň, aby se samička mohla před dotírajícím samce někam ukrýt.

autor: Mirek Lifart - vloženo: 10. 02. 2010 21:32
►► [12] Bednové klece

Zelen a suché rákosí a podobně dávám i zebřičkám a budu dávat všem je to mnohem hezčí když ptáci mohou ukrýt do rákousu.
Loni mi ve svazku rákosu na dekoraci dokonce pod mím vědomím zahnízdily zebřičky aly hnízdo bilo slabé a vajíčka propadla a rozbila se na zemi.

Tomáš K.

autor: Tomáš Kováč - vloženo: 10. 02. 2010 22:20
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web