Partneři:

Eklektus a péče o něj

Chceme si pořídit eklektuse. Vím že věnovat se o něj je oproti jiným papouškům náročnější. Ale bylo mi zděleno, že pokud ho chceme, musí být pořád někdo doma, že nemůžem odejít všichni do práce a nechat ho tam přez den samotného.
Budu vděčnej za vaše názory, postřehy a hlavně zkušenosti, ať neudělám hloupost. Ráno a od odpoledne se mu věnovat budem, ale do práce chodit musíme.
Láďa

autor: Ladislav Polívka - vloženo: 15. 02. 2010 13:32
►► [2] Eklektus a péče o něj

Dobrý den, eklektus je zrovna tak náročný na chov jako žako, jen skladba krmiva je trošičku jiná.Chcetějí víc ovoce a zeleniny a méně slunečnice. O tom škubání jsem to také slyšela, ale já podle mých skušeností myslím, že to není až tak docela pravda. Záleží na každém jedinci,jestli je to stresák, a to s ním můžete být doma u něj všichni a stejně se oškube. Většinou to bývá špatnou skladbou krmení A VELMI SUCHÝM PROSTŘEDÍM. A až pak samozřejmě i v tom jak se mu budete často věnovat. Chce hodně často sprchovat, nebo rosit, dát mu do klece hračku, nebo raději silnější větve na okusování , aby se tím zabavil a půl dne by měl v pohodě přežít sám.

autor: vera - vloženo: 15. 02. 2010 18:21
►► [3] Eklektus a péče o něj

Dobrý den.Co se týče chvou Eklektusů tak by jsem řekl že jsou stejně nároční jako Loriové.Co se týče skladby krmiva tak musí převládat hodně zeleniny a ovoce a to každý den jinak dojde k tomu že se vám začnou škubat a obírat.Suchého krmiva podávám tak 5% denní dávky.Co se týče hlasového projevu tak jsou hodně hluční,ale záleží jak který jedinec.Můj pár je slyšet i 2 km od domu.

autor: papousi - vloženo: 17. 02. 2010 16:53
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web