Partneři:

Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Ahojte jak velkou volieru by mel mit amazonan zlutohlavy a musi se jim v zime topit? Marek

autor: Marek P. - vloženo: 18. 02. 2010 20:37
►► [2] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Ahoj,
já jsem někde četla o amazoňanech, že by měli mít nejméně dvoumetrovou voliéru a v zimě by se jim mělo přitápět.
Věra

autor: Věra - vloženo: 28. 08. 2010 12:51
►► [3] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den,

amazoňan žlutohlavý měří kolem 36 cm, některé poddruhy až 40 cm. Dvoumetrová voliéra se mi z toho pohledu jeví jako nedostatečná. Nejsem chovatel papoušků, tudíž nemám praktické zkušenosti a nevlastním ani tolik odborné literatury o papoušcích, abych si svým tvrzením byl zcela jist. Navíc kolega Lukáš Procházka zrovna dnes odcestoval na studijní pobyt do Kanady, takže to s ním nemohu konzultovat, což bych jindy určitě udělal. Ale dva metry se mi opravdu zdá být velmi málo.
Třeba mě opraví některý z fundovanějších chovatelů v této oblasti.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 08. 2010 19:17
►► [4] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den, v ČR spíše podvečer,

musím zastat názor kolegy M. Lifarta. 2 metry se mi pro takové ptáky zdá opravdu málo. Ano, zajisté, najdou se chovatelé, kteří je v podobně rozměrných klecích chovají, ale osobně zastávám jiného názoru. Tyto papoušky bych nevpouštěl do voliéry menší než 3, nejlépe však 4 metry. V tak malé voliéře se papoušek ani pořádně nevylítá a nebude pak statný jako vylétané kusy z velkých voliér. O pravdivosti tohoto tvrzení jsme se ostatně s M. Lifartem mohli nedávno přesvědčit, když jsme jeli pro samici aratingy, která byla chována ve 4 metry dlouhé kleci a bylo to na ní vskutku znát. Kráná, silná, mohutná, vylétaná postava se zkrátka nezapře a na tokového ptáka je pak radost pohledět. Záleži však na každém, na co se ve svém chovu chce dívat. Stejně to je s přitápěním. Na jedné návštěvě u chovatele se nám hostitel chlubil, že nechává, shodou okolností, zmiňované amazoňany přes zimu bez přitápění. V zápětí však dodal, že mu jěště nehnízdili. Dle našeho názoru to mělo za vinu právě každozimní promrzání. Za mě tedy přitápět :)

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 29. 08. 2010 20:02
►► [5] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den, asi jsem si to špatně zapamatovala. Oni jsou dost velcí ti amazoňani, takze ty 2 m bylo asi málo. To už jste z té Kanady přijel, nebo nám s ní píšete? :-)

Přeji pěkný den, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 30. 08. 2010 18:02
►► [6] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den Věro,

dovolím si odpovědět za mého kamaráda Lukáše, protože vzhledem k jeho studijním povinnostem netuším, kdy se sem zase dostane. Lukáš je skutečně stále v Kanadě a vrátí se až za tři měsíce. Včerejší odpověď sepisoval již z Vancouveru. Nepochybně však bude i pro tyto stránky lépe, až se nám vrátí zpět domů :-).

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 08. 2010 20:02
►► [7] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den,
s amazoňanama osobní zkušenosti nemám, ale přikláněl bych se k názoru, k delší voliéře jak 3 metry.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 30. 08. 2010 20:19
►► [8] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý den,

ano, jak již kolega M. Lifart nastínil, jsem ještě stále v Kanadě a moje odpovědi tedy obletí vždy půl světa, než se dostanou zpět k tazateli. Samozřejmě i tady se budu snažit najít si na diskusi čas a pokud budu vědět a pokud mi to moje studijní vytíženost dovolí, vždy se rád diskuse zúčastním a přispěji svou troškou do mlýna, jak se říká. Toto píši ne proto, že bych se chtěl tímto studijním pobytem chlubil, ale proto, že bych rád zdejší diskutující poprosil o shovívavost. Časový posun dělá své a proto se mé odpovědi do ČR dostanou v jinou dobu než normálně. Kupříkladu tuto odpověď píši v 2:45 ráno (ČR), ale zde v Kanadě je 17:44. To znamená, že většina odpovědí přibude přes noc.
Děkuji a zdravím domů
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 31. 08. 2010 02:46
►► [9] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobrý deň!
Aj keď som nikdy nechoval amazoňany pre nedostatok miesta viem po viacerých návštevách chovateľov týchto vtákov, že ich náročnosť na veľkosť voliéry je väčšia ako napr. pre žakov a náročnosť na teplotu menšia ako pre ary. Zadávateľ témy bol v tomto prípade pomerne stručný a nenapísal pre čo chce chovať jedného amazoňana (vyjadril sa "jak velkou volieru by mel mit amazonan zlutohlavy"). Chovatelia väčšinou uvažujú o chove páru a pri voľbe veľkosti voliéry uvažujú o odchove. Aj keď sa praktizuje stále viac odchov umelý u amazoňanov je to dosť podstatná informácia na stanovenie veľkosti voliéry. Druhá časť jeho otázky je tiež nie dostatočne položená nakoľko či im musí "zime topit" je podmienené v akej miestnosti bude mať umiestnenú voliéru. Napr. v miestnosti susediacej s obytnou vykurovavanou miestnosťou v ktorej neklesne tak teplota ako v samostatnej miestnosti je možný chov aj bez vykurovania. Tým, že zadávateľ témy sa od jej zadania nepripojil v diskusii spochybňujem jeho skutočný záujem o túto tému.
Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 31. 08. 2010 13:03
►► [10] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobry den pane Makovicky. me to tema zajimalo. Nezapojil jsem se protoze jsem sem nechodil. Uz jsem to vysvetlil v jinacim tematu no.
Ja amazonany nemam i kdyz bich je moc chtel. Jenom jsem se poptaval protoze v knizkach jsou hodne casto uplne jinaci informace. Lepis je kdyz mi nekdo odpovi kdo ty papousky ma a napise SVOJE zkusenosti no.
Diky vsem za odpoved Marek

autor: Marek P. - vloženo: 18. 09. 2010 18:43
►► [11] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Každý vták ukáže lepžie vo veľkých voliérach, ale amazoňany sú skôr šplhavci ,ako letci. Ja som svojich ,pravdupovediac ani nevidel vetieť. To obrazne povedané. Nalietajú toho málo.Práve preto sú náchylný na tučnotu.A teplota v zime,nie pod 7 stupnou.

Přílohy:

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 29. 09. 2010 15:27
►► [12] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobry den a v jak velkych volierach je mate? A kdyz litaji tak malo tak jak zaridite aby papousci nestucneli?

Marek

autor: Marek P. - vloženo: 01. 10. 2010 20:43
►► [13] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

No až dneska som to zmeral a rozmery sú niekde uprostred.vonkajšia časť.dlžka2.5, výška 2 a šírka 1m. Vnútro 1.6 x2x1m. Amazoňanom dávam obmedzene semená s vysokým obsahom tuku. Napr slnečnica, orechy... vätšinu tučnejších semien klíčim. ovocie, zeleninu, čo záhrada dá.Všetci amazoňany toho fakt nenlietajú vaľa.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 04. 10. 2010 22:13
►► [14] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobry den takze musite davat dietnejsi kmeni aby ptaci nestloustli. A mate i odchovy? V jakych budkach vam hnizdi?

dekuju Marek

autor: Marek P. - vloženo: 06. 10. 2010 17:45
►► [15] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Tato búdka zabrala na 100%. Pozrite si moju stránku,ak máte záujem. Vtáky mám vätšinou mladé. Amazoňany mali prvú znášku, prázdnu, ale na trojročný pár sa snažia.moja stránka je na www.tibi.estranky.sk

Přílohy:

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 07. 10. 2010 20:36
►► [16] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dekuju podival jsem se i na vase stranky. Amazonani jsou muj sen. Ale musim pockat az po skole. Jak dloho myslite ze muze jeden par ochovavat mlade? Do kolika roku?
dekuju Marek

autor: Marek P. - vloženo: 09. 10. 2010 17:28
►► [17] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Mám tu viacej stránok ohľadom chovu,ale napr: http://chovamepapagaje.wbl.sk/Uvod.html Je jedna z najobľúbenejších . Dá sa tam toho veľa dočítať o mutáciách, chove atď.

autor: Tibor Lukáč - vloženo: 10. 10. 2010 13:14
►► [18] Jak velkou volieru pro amazonana zlutohlaveho?

Dobry den dekuju vsechno jsem to procetl. Jsou to hezky stranky. Marek

autor: Marek P. - vloženo: 13. 10. 2010 18:01
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web