Partneři:

Sameček zabil samici

Ahoj můj samiček zebřičky zabil samici. Byly spolu v kleci a videl jsem ho jak ji klove. Samička pak umřela. Mam samečkovi dát jinou samici?

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 06. 03. 2010 11:46
►► [2] Sameček zabil samici

Zdravím Marceli,

osobně bych takového ptáka vyřadil z chovu. Nepořizoval bych mu jinou samici. K nové by mohl být stejně agresívní. Možná bude mít někdo z chovatelů jiný názor, ale já vidím riziko recidivy jako příliš velké, než bych dál hazardoval se zdravím, potažmo životy ptáků.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 08. 03. 2010 20:38
►► [3] Sameček zabil samici

Dobry den,
mozna by nebylo od veci pokusit se prijit na duvod, proc samecek samicku usmrtil?
Jak byla stara samicka jak byl stary samecek?
Meli hnizdni budku/kosicek a material? Byli oba na hnizdeni prirpaveni?
Jak byl par sestaven? Byla pridana samice k samci nebo naopak? Pripadne byli vpusteni obazaraz?
Meli dostatek jidla?
Samozrejme by se daly polozit i dalsi otazky. Dominantnejsi, pripadne agresivnejsi jedinci jsou, ale daji se vypozorovat. Takze ja osobne bych samecka smahem ruky neodsuzoval, ale nejdriv bych se zkusil zeptat sam sebe, jestli jsem neudelal nejakou chybu ja, jak tomu v 90% pripadu problemu byva. Verte nebo ne, prakticky za vsim neuspechem stoji chovatel.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 03. 2010 23:31
►► [4] Sameček zabil samici

Dobrý den,

pan Haška má bezesporu pravdu. Nakonec výčet příčin by mohl pokračovat. Například malý prostor, přílišný hnízdní pud samce, který může vést k agresivitě, stres a spousta dalších a dalších faktorů. Ovšem můžeme si být vždy 100 % jisti, zda jsme přišli na tu správnou příčinu? Osobně se domnívám, že nikoliv. Určitou roli samozřejmě hrají zkušenosti, ale ty právě Marcelovi, jak zde na diskusi již několikrát přiznal chybí. Samozřejmě že je nezbytné takové zkušenosti získávat a Marcel je bezesporu nabyl smutnou událostí, která se mu v chovu stala. Otázkou však zůstává, zda je nutné za účelem zjištění příčiny riskovat zdraví některé další samice?! Vzhledem k příznivé ceně zebřiček bych raději neriskoval další zranění ptáka a samce bych vyřadil z chovu a zakoupil bych jiného. Ale to už záleží na každém chovateli, jak se s takovou situací popasuje.
Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 09. 03. 2010 18:00
►► [5] Sameček zabil samici

diky ja toho samečka dám radši pryč. On už předím měl jednu samicu a pořád ju kloval. Dám ho kamarádovi on ho dá do voliéry mezi kanáry. Marcel.

autor: Marcel - vloženo: 10. 03. 2010 20:02
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web