Partneři:

hejnovy chov papousku

Dobry den. Kteri papousci se daji chovat v hejnu. Ktery druh se na to nejvice hodi krome andulek? Dekuju za odpoved Marek.


autor: Marek P. - vloženo: 09. 03. 2010 19:01
►► [2] hejnovy chov papousku

to my nikdo neodpovi? :-((


autor: Marek P. - vloženo: 13. 03. 2010 10:29
►► [3] hejnovy chov papousku

Dobry den,
kousek odeme bydli pan a ten chova mnisky sede v obrovskem hejnu. Ve voliere ma cirka 50 paru +-. Ptaci jsou v jeho zarizeni drzeni celorocne venku.
Pan od ktreho mam korely doporucoval i tyto ptaky do hejnoveho chovu. na volierku o 10m3 doporucoval 6 paru. Ovsem take zduraznil ze ptaky je potreba umisti jeste mlade aby si na sebe navykly. Jakekoliv pridavani ptaku do takoveto sestavy drurazne vyloucil.
S pozdravem Smidla


autor: Miloš Haška - vloženo: 13. 03. 2010 12:22
►► [4] hejnovy chov papousku

Dobry den dekuju za odpoved a nevite kolik ted ti mnisci stoji? Chtel bych si postavit vetsi volieru a do ni dat hejno papousku. Mislim si ze by to vypadalo hezky. Marek


autor: Marek P. - vloženo: 13. 03. 2010 18:16
►► [5] hejnovy chov papousku

Dobrý večer Marku,
v hejnu se dá chovat mnoho druhů papoušků. Na začátek bych si dovolil zmínit notoricky známé andulky vlnkované, či korely chocholaté. Dále se v henu dají chovat již zmiňovaní mníšci. Slyšel jsem i o hejnovém chovu arating zlatých a v zahraničních Loro parcích ve velikých voliérách chovají ve skupinách i kakaduy. Na chov papoušků v hejnu má velký vliv především velikost chovné ubikace, jejíž důležitost by neměla být opomíjena. Protože budou-li mít papouci dostatek místa, nebudou mít potřebu vyvolávat boje o teritorium.

S pozdravem

L. Procházka


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 14. 03. 2010 21:31
►► [6] hejnovy chov papousku

Ahojte dekuju za odpoved a nevite, dali by se tak chovat i aymari? Chova nekdo aymari v hejnu? Diky Marek


autor: Marek P. - vloženo: 15. 03. 2010 20:31
►► [7] hejnovy chov papousku

Dobré odpoledne Marku,

aymara pruhovaný se mnou sdílel pokoj asi týden, nebo čtrnáct dní, když si jej u mně na ohlídání nechal kamarád a kolega M. Lifart, který jej kupoval svému známému. Tento krátký příběh je naprosto nepodstatný, podstatné ale je, že tatno papoušek byl běham zmiňovaných několika dnů naprosto klidný a tichý a to dokoce i když jsem po pokoji nechal na volno létat aratingu zlatou. Tímto chci říci, že hejnový chov těchto papoušků by neměl činit problémy. Někteří chovatelé dokonce doporučují sestavování párů u aymar pruhovaných tak, že se do jedné společné klece vpustí několik ptáků zároveň a nechají se, aby se spárovali sami. Tito papoušci jsou opravdu pro hejnový chov jako stvoření.

S pozdravem
L. Procházka


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 16. 03. 2010 18:31
►► [8] hejnovy chov papousku

Dekuju za odpoved. Zkusim v lete dodelat volieru a tam dat ty aymari. Nekde jsem ale cetl o tom jak musi byt na zimu v teple. Musim jim naco zbudovat i na pak doma. Jenze jeste nevim co presne. Marek


autor: Marek P. - vloženo: 16. 03. 2010 20:35
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web