Partneři:

Dno klece z PVC

Ahojte. Chtel bych dat na dno klece krytinu s PVC. Myslim ze se to bude aj dobre umyvat. Ale neni PVC jedovate? Myslim kdyby do toho andulky klovali? Marek

autor: Marek P. - vloženo: 25. 03. 2010 21:23
►► [2] Dno klece z PVC

Nikdo nemate dno s PVC. Co davate na dno klece vy? Dekuju Marek :-)

autor: Marek P. - vloženo: 28. 03. 2010 11:25
►► [3] Dno klece z PVC

Dobrý den Marku,
domnívám se, že i běžně prodávané klece na drobnější ptactvo, které jsou bez problémů k sehnání ve zverimexech, či jiných obchodech s chovatelskými potřebami mají spodní část z PVC, pokud teda je PVC plast a ne žádná guma. Ale doufám, že máme oba na mysli stejný materiál, nejsem totiž odborník, přes takovéto materiály. Sám jsem takové klece doma měl a nebyl s nimi žádný problém. Andulky tak silný plast neokusovaly a popravdě o něj ani nejevily zájem.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 28. 03. 2010 21:39
►► [4] Dno klece z PVC

Diky za odpoved. Asi to bude ten plast. Jeden znamej ma v kleci aji linoleum a rikal ze jsou ptaci v pohode. My jde o to aby se to dalo dobre omyvat. A to by u linolea slo. Dekuju a taky zdravim Marek.

autor: Marek P. - vloženo: 28. 03. 2010 21:47
►► [5] Dno klece z PVC

Dobry vecer,
ja osobne mam dno z linolea ve dvou volierach. ptaci o nej absolutne nejevili zajem. Az do okamziku kdy spracovali dreveny obsah, pak se vrhli na jeden roh ktery byl ohnuty jakobynahoru, pave z duvodu dobreho umyvani.
Nezazneamenal jsem u nich nadne znamky skodlivin. Lino jsem samo sebou zabezpecil tak, aby se k nemu jiz nedostavali.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 03. 2010 22:29
►► [6] Dno klece z PVC

Zdravím všechny diskutující a zároveň si dovolím zapojit se svým postřehem. Míval jsem na dně klecí, které jsem narychlo zakoupil od jednoho chovatele také linoleum. Ačkoliv jsem v těchto klecích nechoval papoušky, ale různou drobotinu (astrildovité), především pak amadiny Gouldové, zebřičky pestré, amady tříbarvé a červenohlavé domnívám se, že má zkušenost do tohoto tématu patří. Ptáci měli na dně klecí umístěny misky s vodou. Vždy po koupání ptáků bylo linoleum značně mokré a tak jsem docela často mohl pozorovat poměrně značné problémy ptáků, kteří se na takovém povrchu snažili přistát. Nožičky jim skoro vždy podjely a ač to zní poněkud přitaženě za vlasy, mnozí se sklouzli kousek po zadečku. Nezaznamenal jsem sice žádný vážný úraz, nicméně mnozí ptáci reagovali tak, že se miskám vyhýbali. Tím jsem si na nějakou chvíli vytvořil malou skupinku ptáků, kteří se jinak zdraví prospěšnému koupání vyhýbali. Nejsem si zcela jist, jestli by tato má zkušenost fungovala obdobným způsobem i u papoušků, ale snad je přece jen lepší nepříjemným situacím v chovu předcházet.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: M. Lifart - vloženo: 29. 03. 2010 21:37
►► [7] Dno klece z PVC

Dekuju vsem za odpovedi. Marek

autor: Marek P. - vloženo: 05. 04. 2010 10:27
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web