Partneři:

Andulky a Papoušci zpěvaví

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s chovem andulek a papoušků zpěvavých a to především v období hnízdení. Neštípou ti zpěváci andulky a jak by proně mělabýt velká minimální klec. (asi 12 andulek + párek zpěváků)
Za odpověď děkuji.
Lukáš Sahula

autor: Lukáš Sahula - vloženo: 28. 03. 2010 17:15
►► [2] Andulky a Papoušci zpěvaví

Dobrý večer,

andulky vlnkované a papoušci zpěvaví bohužel jednu společnou voliéru sdílet nemohou. Zpěváci jsou velmi agresivní papoušci a andulky by napadali zřejmě i mimo chovnou sezónu. Rozměry klecí na přibližně 12 andulek jsem už v minulosti na diskusi psal a nejsem si ted zcela jist presnými rozměry, ale domnívám se, že se jednalo o klec o rozměrech 150 x 60 x 80 cm (d x v x š) a andulky zde odchovávaly zcela bez problémů.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 28. 03. 2010 21:46
►► [3] Andulky a Papoušci zpěvaví

Dobře a teda jiné papoušky do klece 1*2*0,8m (d,v,š) ktěm dvanácti andulkám který by se dal snadno chovat.
Předem se omlouvám pokud je ktomuto dotazu už nějaká odpověď v diskuzi. Za odpověď dekuji. L. Sahula

autor: Lukáš Sahula - vloženo: 29. 03. 2010 12:58
►► [4] Andulky a Papoušci zpěvaví

Dobrý večer,

vzhledem k tomu, že se bavíme o voliéře, která je stavěná na výšku, bych doporučil do společného chovu například kakariky čevenočelé, kteří dlouhý prolet přímo nevyžadují. Jinak by se s andulkami mohly bez problémů snést v jedné voliéře také korely chocholaté, případně některé druhy drobného exotického ptactva, jako například holoubci diamantoví, či jiná drobotina. Ovšem s radou ohladně drobotiny se budete muset obrátit na kolegu M. Lifarta, který se chovem drobotiny zabývá. Já se v chovu drobotiny nemohu bohužel označit ani za laika, jelikož s jejím chovem nemám žádné praktické, ani teoretické zkušenosti. Ale pozor, rozměry voliéry, o které je řeč výše nejsou nikterak obrovké, není proto možné do ní umístit mnoho papoušků. Osobně si myslím, že i těch 6 párů andulek vlnkovaných by mohlo být dostatečné osazenstvo takovéto klece.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 29. 03. 2010 21:20
►► [5] Andulky a Papoušci zpěvaví

Děkuji za odpověď. Kakariki jsem si původně taky myslel že tam dám i je mám ale pán co mi je prodával mi to nedoporučoval kvuli možným šarvátkám. Uvidím tedy podle konečného počtu andulek jestli tam pořídím pár korel. Ještě jednou Děkuji. L.Sahula

autor: Lukáš Sahula - vloženo: 29. 03. 2010 21:39
►► [6] Andulky a Papoušci zpěvaví

Dobry vecer,
ja osobne chovma spolecne se strimi pary andulek jeden par koler a jeden par kakariku cervenocelych.
Nicmene, dovolim is pozastavit se u rozmeru voliery. V odborne literature se pise na par andulek 1m3. K te vasi voliere tedy dopovida ni ne 4 pary andulek. tedy v pripade ze je chcete odchovavat.
Co se moji voliery tyce, ma rozmery 4*2,5*1 (d*v*s).

autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 03. 2010 23:08
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web