Partneři:

kakariki

Dobrý den

Mám doma dva páry kakariků čč. rok bydleli v kleci 2*1*0,8m (v*d*š) nic se nedělo cvrdlikali si tam. Letos jsem je přemístil do klece 2*2*0,8m (v*d*š) a pověsil budky. Jsou tam teprve tři dny ale samička sedí v budce bez vajček a jeden sameček jí krmí, ale přídemi jako by ten sameček napadal ten druhý pár sem tam je odežene od zrní. Bojímse aby třeba nezačaly hynout, tak bych se chtěl zeptat jestli se mám dál strachovat nebo jestli se v té kleci ty dva páry snesou.

Předem děkuji za odpověď Lukáš Sahula

autor: Lukáš Sahula - vloženo: 06. 04. 2010 16:56
►► [2] kakariki

Dobrý den Lukáši,

pokud máte budky zavěšené ve stejné výšce, pak si myslím, že se není proč strachovat. Kakarici jsou snášenliví papoušci a nikdy jsem neslyšel o nějakých větších šarvátkách. Od zrní mi mnohdy odháněli i dospělí ptáci mladé, tudíž své potomstvo, takže toho bych se nebál. Případně se to dá vyřešit přidáním další misky. Mnoho užitečných informací o kakaricích můžete také nalézt v článku na těchto webových stránkách, který je kakarikům věnovaný - http://www.amadina-gouldove.com/kakariki.html

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 12. 04. 2010 17:50
►► [3] kakariki

Dobrý den,
bohužel s chovem dvou kakariků kakariků mám špatné zkušenosti. Měl jsem je v podobné voliéře také dva páry, ale musel jsem je rozdělit. Samci se neustále napadali. Možná by společný chov kakariků s více páry mohl být v prostornější a členitější voliéře a minimálně 3 páry. Někde jsem četl, že by snad mohlo být více samic.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 12. 04. 2010 18:49
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web