Partneři:

Hnízdění

Zdravím, loni moji pasovnici vyvedli mlade a letos aji když mají stejnou klec, stejnou budku a ikdyz je někdy vidim se pařit, tak hnizdo nestavi a vůubec nesnesli vajička. Poradí někdo čím to může být? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 11. 05. 2010 18:26
►► [2] Hnízdění

Zdravím,

použil jste také stejný stavební materiál? Stalo se mi u některých druhů ptáků, že odmítali stavět hnízdo z jiného materiálu, než na jaké byli uvyklí z předešlých hnízdění. Myslím jsem to i zmínil v některém svém příspěvku zde na stránkách. Pravda je, že mne takto "zlobily" nejvíc amadiny Gouldové, ale zažil jsem to i u amad červenohlavých a jestli se nemýlím, také u motýlků rudouchých. Ve Vašem chovu může být problém samozřejmě i úplně v něčem jiném, ale tato příčina mne napadla hned, jak jsem četl Vaše řádky o tom, že jinak mají ptáci podmínky úplně stejné jako v předešlé sezóně.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 11. 05. 2010 19:42
►► [3] Hnízdění

No mozna to v tom aji bude. Loni jsem mel kokosove vlakno ale teď jsem ho nekupoval. Jsem student to vlakno je dost drahé, tak jsem jim dal susene seno. Zkusím zase koupit to kokosové vlákno. Děkuju Marcel :-)

autor: Marcel - vloženo: 11. 05. 2010 20:34
►► [4] Hnízdění

Dobry vecer,
pokusim se prispet svou zkusenosti. par Guld, hnizdni budka, material, vajecna, klicen,y zeleny, skratka vsechno. Nahaneli se po kleci, ale naprosto nic. zadna stavba hnizda.
Pak jsem dal trochu materialu primo do budky na dno. OAKMZITE prikrocili ke stavbe hnizda a ted uz maji tri mladata.
Takze, skuste jim dat trochu hnizdniho materilau primo do budky. Nejlip tak, aby byl videt z venku.

autor: Miloš Haška - vloženo: 11. 05. 2010 23:19
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web