Partneři:

Živá zeleň ve volieře

Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s živou zelení ve volieře.

Rád bych ptáčkům poskytl nějaký keřík nebo stromek ve velkém květináči aby mměli dostatek "bydílek" a zároveň mohli oštipávat lístky.
(mám zatím chůvičky v menší kleci a moc rádi oždibují trávu z květináče)

autor: Roman Kobzík - vloženo: 17. 05. 2010 18:10
►► [2] Živá zeleň ve volieře

Dobry vecer,
troufam si rici, ze jsem jiz neco vyzkousel a neco precetl. Uz samotny vyber nejedovate rostliny neni jednoduchy, nicmene, podarilo se. Stromecek tuje prodavaji snad vude a tak jsem s radosti nesl domu hned dva. Bohuzel, ani jeden neprezil vice jak mesic. Ne ze by jim dali ptaci zabrat, ale proste uschly. Tak jsem od tuji upustil s nazil se sehnat cokoliv, co by vydrzelo.
Poridil jsem brectan (hedera helix) a fikus (ficus pumila). Brectany vsechyn tri uschly, nebo proste odesly. Mozna to bylo moji peci nevim. Ficus zprvu vypadal ze je bude nasledovat, ale pak se velmi svizne rozrostl. Ted mi dela nejvetsi radost a mam uz 4 kusy ruzne po zarizeni. Pokud maji ptaci dostatek zelenho krmeni, listku si nevsimaji a rostlinky uz pekne prorustaji pletivo.
Pro doplneni informaci, rostliny jsem vsechny pestoval v podkrovi kde mam voliery. Pro kvitka naprosto nevhodny podminky. Malo prirozeneho svetla, prisvecuji arkadii + normalni zarovky, celorocne v podstate stejna teplota.
Preji mnoho zdaru a dejte vedet co vyzkousite.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 22. 05. 2010 20:29
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web