Partneři:

roztoče

mam jednu otazocku,je vidiet roztoce volnym okom? dakujem

autor: Martin Mosny - vloženo: 01. 06. 2010 19:58
►► [2] roztoče

Zdravím Martine,

bohužel zde chybí, o které roztoče by konkrétně mělo jít a tak zanechávám alespoň odkaz, v kterém je možno se stručně a obecně o roztočích něco dozvědět, včetně jejich velikosti.
http://cs.wikipedia.org/…Rozto%C4%8Di

Zdravím, M. Lifart

autor: Mirek Lifart - vloženo: 01. 06. 2010 20:19
►► [3] roztoče

ahoj mirek.
tak som sa docital,ze mozu mat aj 2mmm,takze ich je vidiet volnym okom.pytam sa preto,lebo v krmive mam take male,ovalne,biele živočichy.ked dam ruku do krmiva a prehrabem sa rukou na spodok nadoby kde mam krmivo,tak mi po ruke behaju tieto živočichy.skusim to krmivo dat do mrazničky,mozno ich mraz zabije,uvidim.chcem podotknut ze sa jedna o krmivo znackove,neviem ci ho mozem menovat aby som neurobil zlu reklamu,ale kto chova guldy tak ho kazdi z nas dobre pozna(modre vrece c.84)

autor: Martin Mosny - vloženo: 02. 06. 2010 21:01
►► [4] roztoče

Ahoj Martine,

já začnu od konce. Klidně sem dávej názvy krmiv, vitamínových preparátů, vaječných míchanic, prostě čehokoliv a hlavně toho, co se týče chovu. Jde nám mimo jiné o to, aby si chovatelé předávali i takové informace. Za sebe můžu říct, že jsem se o spoustě chovatelských potřeb dozvěděl právě tak, že jsem se o nich dočetl na různých diskusích. Proto by nás ani náhodou nenapadlo chovatele v tomto ohledu nějak omezovat, naopak, budeme moc rádi, když se takové příspěvky budou objevovat co nejvíce.

Co se týče těch tvorečků v krmivu. Opět za sebe můžu říct, že bych takové krmivo dál asi nepoužíval. Ani po zmražení ne. Já vím, že není zrovna levné, nicméně pokud bych přesně nevěděl o jaké tvorečky jde, neriskoval bych zbytečně nějaké zdravotní problémy ptactva. Jsem v tomto ohledu asi moc úzkostlivý, ale to vyplývá z toho, že jsem především u amadin Gouldové měl v počátcích ztráty, které dodnes přičítám především ne úplně kvalitnímu krmivu. Bral jsem jej různě od našich pěstitelů a zřejmě to nebylo to pravé ořechové pro mé guldičky.

Zdravím tě, Mira

autor: Mirek Lifart - vloženo: 02. 06. 2010 21:44
►► [5] roztoče

ahoj mirek
ok ja len tolko,ze nejak nepoznam vsetky zakony,a tak som nevedel ci nejakou spatnou reklamou sa nedostanem do neprijemnosti.sak to vies,politici menia zakony kazdy tyzden ako im pasuju...
tak teda je to krmivko deli nature 84.ale je to moje chyba ze som si take vrece kupil.ono totizto to vrece bolo cele take nejake postlacane,pokrcene, navonok vypadal obal velmi spatne,staro,ale zaruka bola v poriadku.nemal som inu moznost proste minulo sa mi a tak som surne potreboval...
odchytil som par tych zivocichov a dal do mraznicky,a neprezili to,mraz pomohol.len je otazne ci aj vajicka to zabilo.uvidime.
martin

autor: Martin Mosny - vloženo: 08. 06. 2010 23:06
►► [6] roztoče

Ahoj Martine,
na těchto soukromých stránkách lze jen stěží stran reklamy, která v podstatě při běžné komunikaci ani reklamou není, něco porušit. Musely by se tu objevovat příspěvky s rasistickým podtextem, nebo příspěvky nějakým způsobem porušující autorské právo, či jiné zákony, abychom se ze zákony dostali do rozporu. Jsem ale pevně přesvědčen o tom, že k ničemu takovému nedojde a chovatelé si sem budou chodit povídat jen o svém koníčku.
Co se týče krmení, mám tak trochu obavu, zda informace o záruce nebyla přelepená. Osobně jsem to také zažil. Prošlé krmivo bych v chovu nepoužíval, nemusí obsahovat jen okem viditelné živočichy, ale i bakterie, či plísně. Zvláště plísně by mohly být pro ptactvo velmi nebezpečné.

Zdravím tě, Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 06. 2010 19:20
►► [7] roztoče

Dobry vecer,
take je dobry si rict, ze roztoci nebo jakakoliv jina havet se mohla do krmiva dostat pri spatnym skladovani u prodejce. Ne ze by tomu ten pomackany pytel nenasvedcoval. Takze ani deli nature si jiste nebudou nijak brat ku pomoci zakony aby Vas nejak postihli.
Kvalita krmeni je alfou a omegou chovu. i ja jsem se o tom jiz presvedcil. A ikdyz je to nekdy bolestive, putovalo do popelnice 10 kg semence a 5 kg kardi, protoze se v nem objevili cervi. Mohu jen podekovat prodejci ktery mi to prodal a verte mi ze uz k nemu nakupovat nepujdu.
Ale na Deli Nature nedam dopustit. Pokud prohrabnu rukou krmeni od ceskych vyrobcu a pak deli, je to opravdu 100 a 1.
s pranim pekneho vecera a jen sameho kvalitniho zrni

Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 08. 2010 21:14
►► [8] roztoče

zdravim.
suhlasim bola to moja chyba,ze som take pochybne vrece kupoval.bolo to urcite spatnym uskladnenim u predajcu.tiez uz od toho predajcu nekupim krmiva,

autor: Martin Mosny - vloženo: 21. 08. 2010 12:45
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web