Partneři:

Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Ahoj všem,
chova u nás někdo tangary, treba zlatou, modroprsou, nebo sedmibarvou? Mozna jsou nekde v ZOO, ale chovaji je i normalni chovatelé? Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 20. 06. 2010 08:09
►► [2] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý deň! Tangary u nás asi nik nechová ale doporučujem si prečítať : http://hmyzozrave-ptactvo.chovzvirat.com/…2/tema-4119/
http://hmyzozrave-ptactvo.chovzvirat.com/…1/tema-2764/
http://hmyzozrave-ptactvo.chovzvirat.com/…trana-1.html

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 20. 06. 2010 09:45
►► [3] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

To jsou tangary tak narocne, ze je nikdo nechova? Kamarád mi ríkal ze je mozná viděl na burze v Přerove, pry je tam někdo prodával asi před 4 rokama. Treba je fakt někdo chova ale neví se o tom. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 20. 06. 2010 10:18
►► [4] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý den!
Marceli, myslím si, že má pan Makovický pravdu. Také nevím o žádném chovateli, který by takové ptáky choval. Nevím to sice jistě, ale o chovu takových ptáků v soukromém chovu by se dozajista hodně mluvilo.
Informace Vašeho kamaráda o tangarách na přerovské burze bude asi také mylná. Zřejmě si ty ptáky popletl s jinými druhy. Před 4 léty jsem navštěvoval skoro každou burzu a troufám si tvrdit, že být tam chovatel s takovými ptáky, tak to způsobí poprask. Hodně by se o tom mluvilo. A ačkoliv je zcela možné, že bych je třeba v tom množství přenosek přehlédl, jsem si skoro jist, že kdyby tam tangary byly, muselo by o tom mluvit více chovatelů. Já jsem takovou informaci nikdy neslyšel. Nechci to zcela vyvracet, ale opravdu moc o takové informaci pochybuji.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 20. 06. 2010 10:41
►► [5] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Tak tomu říkám krása :-)

autor: Věra Š. - vloženo: 21. 06. 2010 14:48
►► [6] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý den.

V ČR je chovatel, který tangary v chovu má. Jedná se zřejmě o první vlaštovku, tak doufám, že se chov těchto krásných ptáků rozšíří i mezi vícero chovatelů. Někdy se objeví nabídka tangar i v zahr. inzercích, jako např. Tangara (Tachyphonus luctuosus)- 600 euro pár.
Osobně mám k chovu plodožravých ptáků blízko a tak trošku jsem si pohrával s myšlenkou, že si tangary do chovu pořídím, ale všechno má svá ale, a prostory také nelze nafouknout.

S chovatelským pozdravem

Z. Gajdoš

autor: Zdeněk Gajdoš - vloženo: 22. 06. 2010 15:48
►► [7] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Zdravim,
nepsalo se nahodou o tomto druhu v nekterem z poslednich vydani Exoty? Neco se mi plete ze jsem tam neco takoveho videl. Ja osobne se vsak o plodozrave ptaky moc nezajimam, tak jsem tomunevenoval moc pozornost.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 22. 06. 2010 16:14
►► [8] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý den všem a ahoj Zdeňku,

jsem velmi rád, že jsem mýlil a tangary už v našich chovech jsou.
Mohl bych se zeptat, které tangary ten chovatel ve svém chovu má?

Děkuji za informaci a zdravím, Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 22. 06. 2010 16:26
►► [9] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Ahoj Mirku, dobrý den všem ostatním.

Jedná se o Thraupis bonariensis (Tangara modrožlutá).
Ještě Vám mohu prozradit, že už také došlo k výstavbě hnízd. Nezbývá nic jiného, než-li chovateli držet pěsti.
Z.G.

autor: Zdeněk Gajdoš - vloženo: 22. 06. 2010 17:05
►► [10] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Ahoj Zdeňku,

dík za informaci a také držím chovateli pěsti, aby to vyšlo. Mít takové ptáky v chovu, no, má se opravdu čím chlubit a oprávněně.

Zdravím, Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 22. 06. 2010 17:10
►► [11] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý deň!
V európe určite sú chované čo dokazuje aj http://vogel-forum.info/showthread.php?…
Sú tam orientačné ceny niektorých druhov tangár z ktorých je možné vidieť aké sú cenné samičky. Je to tretia cena v riadku (posledná).
Zdraví V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 06. 2010 07:52
►► [12] Chov tangar - zlatá, modroprsá, sedmibarvá a jine

Dobrý den, povedl se ten odchov tangar? Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 28. 09. 2010 11:41
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web