Partneři:

Chov alexandrů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné v jedné dostatečně velké voliéře chovat více druhů alexandrů. Konkrétně byhc ráda zkusila chovat spolu alexandry velké a čínské. Zkoušel jste někdo takový chov?

Pěkný den, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 21. 06. 2010 14:53
►► [2] Chov alexandrů

Dobrý den,
mám zkušenosti pouze s alexandry malými a vousatými. Do společné voliéry alexandrů bych se moc nepouštěl. Ale záleží převážně na tom, jak by alíci byli tolerantní. Měl jsem dva páry alexandrů vousatých a každý se choval úplně jinak. Jeden byl agresivní i přes pletivo a dřevo ničil a druhý pár je klidný, dřevo neničí a dokonce jsem ho zkusil pustit do společné voliéry, kde mám latamy, neofémy, zpěváky, drobotinu a vše je v klidu. Voliéra je prostorná a členitá, takže si tam najdou své místo a je to v klidu. Také se mi stalo, že se mi samice alexandra vousatého dostala do voliéry alexandrů malých a samec alíka malého ji okamžitě usmrtil. Takže jak už bylo několikrát psáno ve společný chov můžete zkusit, ale doporučuji dát dohromady mimo dobu hmízdění a pozorovat a pozorovat. Co může fungovat u jednoho, nemusí fungovat u jiného a to i s méně adresivními druhy. Vše je to bez záruky a ptáci se můžou chovat jinak v době hnízdění a mimo dobu hnízdění. Navíc u druhově blízkých druhů by mohlo dojít k mezidruhovému křížení!!!
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 21. 06. 2010 21:21
►► [3] Chov alexandrů

Dobrý den,

moc děkuju za odpověď. Chtěla jsem dva tři páry alexandrů dát do jedné voliéry. Moc se mi líbí, ale nemám tolik prostoru abych postavila další voliéry. A mezidruhové křížení bych taky opravdu nechtěla.

Pěkný den, V. Šmerdová

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 06. 2010 08:44
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web