Partneři:

Grity

Dobrý den, ktere grity povazujete pro male ptáčky za nejlepší. Od kterého výrobc, nebo znacku davate svojim astrildum? Poradte jak se v gritech vyznat a davat svojim exotum to nejlpeši. Diky Marcel


autor: Marcel - vloženo: 29. 06. 2010 11:01
►► [2] Grity

Dobrý deň!
Myslím si že nemusí byť hneď výbobca. Pokiaľ dáte do misky namiesto výrobcom predávaný grit sterilizovaný piesok s rozdrvenými tiež sterilizovanými škrupinami, pangamínom a živočíšnym uhlím a pridáte sterilizovanú horskú rašelinu, ktorú mierne zvlhčíte postačí to. Nemusíte tu robiť neplatenú reklamu niektorému výrobcovi.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 29. 06. 2010 13:17
►► [3] Grity

Dobrý den,
rada pana Makovického určitě stojí za zvážení a je možno si grit vyrábět podomácku. Ovšem městský člověk jako jsem například já, to má těžší s hledáním přírodních nezávadných zdrojů. Když se k tomu připočte nedostatek času, ale také i kapka pohodlnosti :-), pak je nasnadě, že je lépe grit koupit.
Konkrétní výrobek vám asi neporadím. Sám značky dost střídám. Používám od gritu po holuby, až po grity s příměsí drcených mušlí. Navíc si mé ptactvo docela oblíbilo minerální kámen Mineral block mini. Jisté je, že z komerčně vyráběných gritů si skoro jistě vyberete.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

P.S. Přidám ještě odkaz, kde je docela bohatá nabídka kvalitních minerálních přípravků a grtitů - http://www.zoo-exjezdik.com/…raly-doplnky


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 06. 2010 19:06
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web