Partneři:

Kříženci

Ahoj vsem, díval jsem se na ty krizence http://www.amadina-gouldove.com/…rizenci.html Jak se to může stát takove krzzeni dvou druhu? To delaji chovatele schvalne?

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 05. 07. 2010 08:05
►► [2] Kříženci

Dobrý deň!
Niektoré kríženie je cielené a na výstavách je tiež kategória krížencov. Inokedy sa stane, že pokiaľ nemá samček svoju partnerku dôjde k hybridácii druhu. Je to ale vždy len pri príbuzných druhoch ako napr. u amád a pod.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 07. 2010 09:14
►► [3] Kříženci

Dobrý den,

v případě křížení kanárků a divoce žijícího ptactva se takové křížení provádí naprosto cíleně a kontrolovaně. Nutno dodat, že je to chovatelská disciplína, která vyžaduje hodně znalostí.
Někdy ovšem ke křížení ptactva dojde nekontrolovaně, nechtěně. Stane se to například v případech, kdy jeden z ptáků nemá přirozeného partnera svého druhu. Někdy se však stane, že se prostě ptáček zakouká do partnera jiného druhu. Stalo se mi to se zebřičkou pestrou, konkrétně samcem, který i když měl kolem sebe dost samic svého druhu, jednoznačně preferoval samici pásovníka dlouhoocasého. Už je to sice hodně let, ale dodnes mi připadá k smíchu, jak se snažil samici pásovníka stále pářit a o samice zebřiček nezavadil ani pohledem. Až když jsem samici pásovníka přemístil do jiné klece, byl klid. Tyto případy jsou ale dle mého názoru méně časté.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 07. 2010 09:17
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web