Partneři:

Soutěže, výstavy kříženců

Dobrý den pane Makovický,

rád bych se zeptal především Vás, zda se např. v Itálii pořádají i soutěže kříženců. Přiznám se, že nejsem příliš zběhlý v této oblasti a když jsem vyhledával jednotlivé odkazy, moc jsem nepořídil. Všiml jsem si v předešlém tématu o kanárkovi na zpěv, že máte v zásobě spoustu odkazů, tak snad budete nějaké mít i k tomuto tématu. Určitě jsou známy i standardy takových kříženců a tak by mne zajímalo, zda se při soutěži boduje podobně či stejně, jako u běžného ptactva?

Děkuji za odpověď a zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 07. 2010 09:33
►► [2] Soutěže, výstavy kříženců

Dobrý deň pán Lifart!
Ja som osobne bol v Taliansku na svetovom šampionáte v Silvi Marine v oblasti Pescara, kde som videl množstvo krížencov, ktoré boli bodované. Ale na každom svetovom šampionáte sa vystavujú. Bodujú sa podobne ako u pôvodného druhu. Čiže záleží na postave, veľkosti, kvalite operenia, kondícii a jediný rozdiel je vo vyfarbení, kde sa uprednostňuje atraktívnosť sfarbenia. Ja nemám v zásobe žiadny odkaz špeciálne na web o krížencoch. Jedine dá sa nájsť v katalógu svetového šampionátu prípadne iných popredných výstav aké boli vystavované krížence. Najbežnejšie krížence z pinkovitých sú stehlík x kanár, kde je nádherná červená maska hlavy, ktorá sa cení aj na výstavách. Menej sa vystavujú kolekcie krížencov ale existujú. Je tiež zaujímavý kríženec amády červenohlavej a amadiny Gouldovej a pod. http://users.skynet.be/…pfhybrid.htm
Srdečne pozdravuje Vladimír Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 07. 2010 20:30
►► [3] Soutěže, výstavy kříženců

Zdravím pane Makovický,

děkuji za vyčerpávající odpověď. Kříženec amady červenohlavé a amadiny Gouldové je bezesporu velmi zajímavý. Vypadá to hezky, což musím přiznat, i když nejsem zrovna příznivec takového křížení.
Rád bych se zeptal. jestli nemáte z té výstavy aspoň pár fotografií, které by jste sem mohl umístit? Určitě by se bylo na co dívat.

Děkuji a zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 07. 2010 21:32
►► [4] Soutěže, výstavy kříženců

Zdravím pán Lifart!
Ja som mal na svetovom šampionáte videokameru Hi8 a tak jedine mám z toho záznam na VHS. To vtedy ešte len začínala digitálizácia (január 1999).
Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 07. 2010 21:42
►► [5] Soutěže, výstavy kříženců

Děkuji za bleskovou odpověď. Je škoda, že fotografie nejsou k dispozici, ale je fajn, že aspoň Vy máte hezkou vzpomínku na tu akci. Já se letos budu snažit nafotit více kříženců na výstavě v Botanické zahradě v Brně. Nebývá jich tam sice nějak přehnaně moc, ale něco tam určitě zase bude. Musím si jen konečně pořídit lepší fotoaparát než mám nyní a hlavně, musím jej svěřit do rukou šikovnějšího fotografa než jsem sám :-). Takže kolega Peťa Chumchal bude mít určitě zase jednou práci (pšt, ještě o tom sám neví).

Děkuji a zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 05. 07. 2010 22:51
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web