Partneři:

bidla do klece

Dobry den,
davam svojim zebřičkam do kleca bidla z cerného bezu. Jsem s nima docela spokojeny, ale kdyz uschnou, jsou strasne tvrde. Nemuze to ptakum nejak ublizit? Jake bidla davate do klece vy?
Muzou byt treba z nejakycho ovocnych stromu? Nechcu tam davat jehlicnany, kdyz jsem je do klece dal, zebry byly polepene od smuly. Poradite jake jine bidla davat?

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 10. 07. 2010 20:49
►► [2] bidla do klece

Zdravím,
ty uschlé bidla musíte právě vyměnit. Když jsou hodně tvrdé, mohly by zebřičkám způsobovat otlačeniny na nožkách. Bidlo musí být také pružné a nejlépe je, když jsou různých průměrů. Mě se v klecích bez osvědčil, samozřejmě za předpokladu, že jej pravidelně obměňuji.
Jehličnany jste vyloučil. Nemáte s nimi dobré zkušenosti. Já je ve svém dnes již opravdu nevelkém chovu používám rád. Hlavně kvůli samicím, aby se měly kde ukrývat před příliš agilními samci. Navíc je to i hezká dekorace. Kvůli jednomu polepení smůlou bych jehličnany opravdu nezavrhoval.
Bidla z ovocných stromů můžete použít. Mě se dále osvědčily, pokud jsem k nim měl pravidelnější přístup bidla z rákosu, vrby, lísky. Kamarád používal větvičky a bidélka z jeřabiny a břízy.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 10. 07. 2010 23:24
►► [3] bidla do klece

rakos bych si mohl sehnat, ale neni moc tvrdy? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 11. 07. 2010 06:57
►► [4] bidla do klece

Zdravím, rákos je sice poměrně tvrdý, ale je také dost pružný. Ptákům by neměl způsobovat nějaké potíže. Naopak. Měly by se jim přirozenou cestou obrušovat drápky. Ale pokud se bojíte přílišné tvrdosti, klidně v kleci kombinujte s jinou dřevinou. Například s černým bezem, který jste zvyklý používat.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 07. 2010 08:30
►► [5] bidla do klece

Dobrý den,
u větví z ovocných stromů jenom pozor, aby nebyly chemicky ošetřené. Zkoušel jsem dávat do voliérky větve z borovice, ale stalo se mi, že se o jehlici za kroužek zachytil samec zebřičky a nohu si utrh. Může to být vyjímka, ale stát se to může. Osobně používám větve z bezu, břízy, ovocných stromů, vrby. Pro dekoraci doporučuji jedlové větve.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 11. 07. 2010 09:48
►► [6] bidla do klece

Ahoj Emile, děkuji že jsi mou odpověď doplnil. Vůbec jsem si neuvědomil rizika chemického postřiku a tvou zkušenost se zachycením kroužku o jehlici můžu také potvrdit. Zažil jsem to sice jen jednou a naštěstí se to stalo v mé přítomnosti, takže jsem mohl hned zasáhnout. Ještě jednou děkuji za pohotové doplnění.

Zdravím, Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 07. 2010 09:59
►► [7] bidla do klece

Dekuju za odpovedi a jestě bych se chtěl zeptat, jeslti ty vetve mam nejak upravovat, nez je dam do klece. Treba nejak oplachovat. Jak treba delate to, aby v tech vetvich nebylo kliste treba?
Marcel

autor: Marcel - vloženo: 11. 07. 2010 13:06
►► [8] bidla do klece

Já osobně větve nejdřív spařím horkou vodou ve vaně. Také z obav před klíšťaty a jinou nechtěnou havětí. A také chci mít jistotu, že jsme odstranil trus volně žijících ptáků, který by mohl být zdrojem nemocí. Někdy postříkám větve desinfekcí proti roztočům, kterou jinak běžně používám na klece.

Zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 11. 07. 2010 16:56
►► [9] bidla do klece

Jak spařite? To ty vetve polejete horkou vodou?

autor: Marcel - vloženo: 13. 07. 2010 20:38
►► [10] bidla do klece

Ahoj Marceli,
:-)) omlouvám se, ale trochu mě Váš dotaz pobavil. Ale v podstatě jste na to kápl. Akorát že ne přímo polévám, ale sprchuji. Dávám větve do vany a sprchuji horkou vodou. A jistě si umíte představit, že se to doma neobejde bez řečí mého milovaného protějšku :-)),

Zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 07. 2010 21:12
►► [11] bidla do klece

:-D tak do vany by me doma asi taky nepustily. :-D ale mame ve sklepe takovou malou pradelnu a susarnu, tak to udelam tam. Dekuju za radu. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 15. 07. 2010 21:33
►► [12] bidla do klece

zdravim,
jak jiz jsem uvedl ve svem prispevku zive rostliny ve voliere, v jedne z volier pouzivam jako dekoraci zive bambusy a v druhe mam cely asi 2m vysoky stromek velmi rozvetvene uschle jablone s minimalni upravou taktez jiz cca po dva roky.Stromek ma ruzne prumery vetvi, ruznou tvrdost posedu, AG ho vyuzivaji cely dle "nalady" jak u kmene stromu tak i pruzne konce vetvicek.

Pedro

autor: Pedro - vloženo: 23. 07. 2010 13:02
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web