Partneři:

Amadiny a krepelky cinske

dobry den, mel bych dotaz, je mozne pospolu chovat ve voliere spolecne Amadiny a krepelky cinske?
Voliera ma rozmer 2,5 m D,1m S,3m V, nachazi se v ni momentalne tri pary AG a jejich odchov 10 mladych. Prubezne je tam tedy cca okolo 15 ptaku, je mozne tam pridat Krpelky par ci 1:2 ?
Voliera je umistena v dome, okolo se bezne pohybuji kocky a pes, AG toto nevadi a maji bezproblemove snusky.

dekuji za info...


autor: Pedro - vloženo: 18. 07. 2010 14:11
►► [2] Amadiny a krepelky cinske

Dobrý den,

soužití amadin Gouldové s křepelkami čínskými by neměl být problém. Když se podíváte na tento článek - http://www.amadina-gouldove.com/…tele_12.html , který pojednává o návštěvě u chovatele Emile Škody - uvidíte, že v jeho chovu koexistují v naprosté pohodě mnohé druhy ptáků. Samozřejmě jako vždy platí, že co funguje u jednoho, nemusí u druhého. Emil Škoda navíc nechová amadiny Gouldové, ale v jeho voliéře najdete jiné zástupce astrildovitých. Bohužel teď nemám k dispozici žádné fotografie, ale soužití na které se přímo ptáte jsem viděl i u jiných chovatelů.
Problém bych možná trochu viděl u křepelek s těmi kočkami a psem. Jsou to ptáci pohybující se po dně klece, voliéry a nevím zda to především kočky nebude lákat a také zda to křepelky nebude rušit. Myslím to pro ně bude docela stresové, když kolem nich budou pobíhat kočky. Musíte jim připravit dostatek zeleně, aby se měly kde ukrývat a měly pocit, že jsou v bezpečí.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 18. 07. 2010 15:56
►► [3] Amadiny a krepelky cinske

Dobry vecer,
nas kocour byl tak vycepovany, ze chodil kolem volier, ale dival se na druhou stranu. Nekdy to bylo az komicke jak se kretovite snazi divat jinam.
Nicmene kazdopadne bych doporucoval dat kolem spodku voliery pevnou zabranu tak, aby u ni kocka nedokazala cihat na ptaka. Doporucuje se vyska 40 cm. V opacnem pripade je kocka schopna prostrcit pracku pletivem a nekoli hodin vyckavat az neopatrny ptak jde kolem.
S pozdravem Smidla.


autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 07. 2010 17:58
►► [4] Amadiny a krepelky cinske

dekuji za info, moje AG se casto pohybuji i po zemi oni sami jsou pomerne zvedave, nelekave, zvykle na prostredi a kocky ani pes na ne neraguji,mozna pro Krepelky by tohlo byt zpocatku stresove, urcite vyrobim nejake zabezpeceni...jednalo se mne spise o stres mezi ptaky a hygienu krepelek kdyz se pohybuji v nejvice znecistenem miste....

dekuji Pedro

Přílohy:


autor: Pedro - vloženo: 18. 07. 2010 18:13
►► [5] Amadiny a krepelky cinske

Pokud poskytnete křepelkám dostatek ukrytů v podobě crstvy sena na hnízdní důlek a umělého,hodně hustého křový(stáčí hromada větvý z ovocných stromů v nevzdéleněším koutě)je velká šance na uspěšný odchov,ze psem by problémy neměly být kolem mé voliéry bjehal sousedův kokršpaněl a sedící křepelku to nějak nerušilo(horší jsou dotěrní kohoutci)u koček bych doporučil ten plotek sám mám skušenost kdy jen malé kotě chytilo dospělou křepelku a zabylo ji......

ps:přeji uspěšný odchov Ondřej vlk


autor: Ondřej Vlk - vloženo: 19. 07. 2010 22:18
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web