Partneři:

agresivita zebřiček k bílým odchovům

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli jste se někdo setkal s podobným problémem. Můj starý pár zebřiček dával vždy malé samičky několika barev. Po vylétnutí z hnízda starý samec vždy upřednostňoval ptáky jinak zbarvené než bílé. Bílé sice krmil, ale vždy jako poslední, často je prohnal po kleci.
Nyní mám mladý pár bílých zebřiček, právě vyvedli první mladé. Samec z mého chovu je perfektním otcem. Koupená bílá samice rozlišuje mladé na šedé, k těm se chová dobře, a na bílé. Bílé donutila setrvat v hnízdě o několik dní déle než šedé, po vylétnutí je ihned zahnala zpět. Teď by pár rád začal s novou snůškou, proto samice změnila taktiku, a bílé děti celý den agresivně honí po kleci až z nich trhá peří. Svoji agresivitu navíc ventiluje chvílemi i na svého mírného partnera, který je také bílý.
Chystám se mladé odchytit do jiné klece, i když přijdou o dokrmování od samce. Snad už se o sebe dokážou postarat sami. Jen se bojím, aby se situace za pár týdnů neopakovala, u bílého páru očekávám vždy několik bílých potomků.
Děkuji za reakce, Elexhauserová

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 20. 07. 2010 14:25
►► [2] agresivita zebřiček k bílým odchovům

Dobrý den,
bílé zebřičky sice nemám, ale myslím si že je to napadání možné. Přece i v přírodě rodiče často bílé mladé zavrhnou a nestarají se o ně a někdy je i zabijou. Třeba je to tak i u těch zebřiček.

Pěkný den, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 24. 07. 2010 12:34
►► [3] agresivita zebřiček k bílým odchovům

Dobrý den,

také sice nejsem chovatelem bílých zebřiček, ale pokusím se sdělit svůj názor. I v tomto případě jde o to, zda jde skutečně o neúnosnou agresi, kdy je nutný zásah chovatele. Bílá barva může sehrát v agresi svou roli, stejně jako napadání slabších jedinců v chovu. I u jiných druhů astrildovitých jsem mnohdy zaznamenal agresivnější chování vůči slabším jedincům v chovu. Často se k nim takto agresivně, stejně jako u Vás chovali jejich rodiče. Když se agrese stala neúnosnou a situace to dovolovala, raději jsem takto postižené jedince přemístil jinam.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 24. 07. 2010 17:34
►► [4] agresivita zebřiček k bílým odchovům

Dobrý den,
agresivita matky byla opravdu neúnosná. Mladé jsem přemístila. Při odchytu jsem pozorovala, že šedivá mláďata jsou mnohem lépe živená, než bílá. Myslím ale, že jsou slabší kvůli pronásledování ze strany své matky. Mladí jsou schopni krmit se sami, i když po sobě žebrají navzájem. Překvapivě mezi rodiči trvá napětí i po oddělení mladých, i když se pomalu uklidňuje.
Zkusím tento pár ještě nechat zahnízdit, a pokud se bude situace opakovat, samici vyřadím z chovu.

S pozdravem Elexhauserová

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 24. 07. 2010 20:02
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web