Partneři:

Odchov rozely Pennantovy

V dubnu letošního roku jsem zakoupil pár přírodních Pennantů. Po měsíci samice přestala létat a seděla na zemi. Druhý den snesla na zem vajíčko. Vajíčko jsem vzal a dal do budky, kde byla další čtyři. Samice se za čtyři dny uzdravila, ale na vejce nasedla. Jelikož je příliš plachá, provedl jsem kontrolu budky až za několik dní a zjistil jsem při tom, že všechna vajíčka zmizela. Po nějaké době samice opět přestala opouštět budku a cca 8.7.jsem uslyšel pískot mláděte. Kontrolu budky jsem však vzhledem k plachosti samice neprovedl. Při pozorování samec chodí do budky a myslím si, že krmí mládě, které se ozývá. Samice dříve často opuštěla budku, ale nyní mám pocit jestli znovu nenasedla. Myslíte si, že ja možné, aby pár v jedné budce současně vychovával mladé a zároveň znovu nasedl?Nemůže případné mládě pár usmrtit? Děkuji za odpověď.

autor: Vladimír Beneš - vloženo: 21. 07. 2010 10:35
►► [2] Odchov rozely Pennantovy

Dobry den,
vase otazka je velmi specificka a ja mohu jen rict, ano, par muze mlade i usmrtit.
Muj par senegalcu po sneseni vajec se choval take dosti divne. Samici jsem nevidel tak mesic, ne li dva. Samec jakmile mne spozoroval, okamzite upaloval do budky. Takze ja se chodil divat na prazdnou volieru. Nastesti jsem mel instalovanou kameru v budce. Sice velmi nesikovne, ale preci jen bylo videt ze se tam neco hybe. Sem tam i vice ptaku a kdzy jsem napocital minimalne tri hlavicky, jasal jsem. Bylo jasne ze to je samec samice a jedno mlade. Nakonec vyletli tri mladata.
Proto prosim, verte svym ptakum a pokud vidite ze samec ma snahu krmit, doufejte ve zdarny konec. Ptaci jsou na tohle prirpaveni a pokud maji vhodne podminky zvladnou to.
Spise bych se pidil po duvodu proc samice mela takove potize. Jiste by vam vice poradil veterinar, ale tak jen co mne tak napada, nizka teplota pri snaseni vajec a samice mela zadrzene vejce. Nevhodna krmna davka a absence, pripadne pouze nedostatek nekterych latek.
Kazdopadne preji stastny konec.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 21. 07. 2010 19:37
►► [3] Odchov rozely Pennantovy

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Doufám, že pár odchová alespoň napoprvé jedno mládě a to bude zdáŕně odstaveno. Myslím si, že jich v budce více není, neboť při krmení se ozývá stále jen jedno. Co se týče problémů při snášce, také si myslím, že byla nízká teplota ( v noci cca 10 stupňů )a možná, že měla samice i nedostatek vitaminu D. Příští rok proto budu dle rady míchat do krmení rybí tuk a pevně věřím, že se problém odstraní. V samotném krmení si myslím, že závada není. Krmíme směs pro papoušky, zelené krmení( ptačinec, salát, smetanku), ovoce, naklíčenou pšenici, nezralé obilní klasy atd. Ještě jednou moc děkuji za odpověď a určitě dám vědět jak vše nakonec dopadlo.
Se srdečným pozdravem V.Beneš

autor: Vladimír Beneš - vloženo: 22. 07. 2010 11:09
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web