Partneři:

vaječná míchanice

Pěkný den,
já dělám klasickou vaječnou míchanici. Vajíčko, strouhanku, do toho rozdrcené skořápky a granule, občas trochu kopřiv, nebo naklíčeného zrní. Taky dávám trochu vitamínu Muta vitu. Čím by se dala míchanice ještě vylepšit?

Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 30. 07. 2010 14:23
►► [2] vaječná míchanice

Dobrý den,
já do míchanice strouhám celé vajíčko i se skořápkou, dále mrkev, rozdrcené piškoty, někdy přidám zelené, roboran a přimíchávám buď sušené krevetky, nebo živé moučné červy. Červy mi zobou skoro všichni opeřenci od latamů přes drobotinu až po alexandry vousaté.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 30. 07. 2010 17:53
►► [3] vaječná míchanice

a kolik těch moučných červů do míchanice dáváte? A nebylo by lepší je povařit? Věra

autor: Věra - vloženo: 31. 07. 2010 20:24
►► [4] vaječná míchanice

Dobrý den,
myslím si, že by se povařením červy znehodnotili. Čerstvé je přijímají naprosto bezproblémů. Dnes jsem pozoroval, jak je zobou z misky i zebřičky timorské a ty jsou ve voliéře teprve týden. Množství musíte odhadnout, ale pozor, nepřekrmovat. Záleží i jaký druh s nima chcete krmit.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 01. 08. 2010 20:40
►► [5] vaječná míchanice

No zkusila bych je dát rozelám. Ale nevím jestli by je žraly. Nikdy jsem to nezkoušela. Mám taky pár zebřiček, tak ty je asi budou žrát, ale u těch rozel pestrých nevím. Myslíte že bych do míchanice mohla dát i jiný hmyz? Co žížaly, zkoušel jste je dávat?
Věra

autor: Věra - vloženo: 01. 08. 2010 21:28
►► [6] vaječná míchanice

červy mi berou i papoušci zpěvaví. Záleží, jak se je rychle naučí brát. je to jako s každým novým krmením. U mě to vidí ve společné voliéře a učí se to jeden od druhého. Pro hmyz můžete zkusit elektrické lapače hmyzu. S žížalama nemám zkušenosti, jen občas křepelkám.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 01. 08. 2010 21:44
►► [7] vaječná míchanice

dobrý den, díky za odpověď. A co nějakou zeleninu? Dáváte ji do míchanice? Třeba hlávkový salát, mrkev, brokolici? Nezkoušel jste to?
Věra

autor: Věra - vloženo: 07. 08. 2010 15:02
►► [8] vaječná míchanice

Tak jsem tu brokolici a hlávkový salát vyzkoušela a papoušci to docela brali. Tu brokolici moc ne e, ale část jí snědli taky.
Pěkný den, Věra

autor: Věra - vloženo: 28. 08. 2010 12:55
►► [9] vaječná míchanice

Dobrý den Věro,
já si ještě dovolím mírně doplnit. Na některé z návštěv u chovatelů jsem viděl doplňovat vaječnou míchanici i kousky syrového květáku. Chovatel nám říkal, že jej někdy i povaří, ale na to nemívá mnohdy dostatek času, takže častěji jen podává syrový. Mimochodem, aniž bych chtěl doplňování vaječné míchanice o různé ingredience nějak hanět - toho jsem skutečně dalek - nejsem si zcela jist, zda není lépe syrovou zeleninu podávat v oddělených miskách. Alespoň u papoušků se mi to zdá být vhodnější. Nicméně papoušky nechovám, takže to berte jen jako poznámku na okraj.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 08. 2010 19:00
►► [10] vaječná míchanice

Dobry vecer,
pokud se bavite o klasicke, doma delane vajecne mychanici, neni problem ji obohacovat o takove slozky, ktere by ptaci nebrali, nebo brali s obtizemi. Take ji lze vyuzit k nauceni prijimani nejakych komodit, jindy neprijimanych.
Oproti tomu prumyslove vyrabene mychanice se obohacovat NEDOPORUCUJE. Jsou pripravovany tak, aby v klecich vydrzeli i nekolik dni, jsou v suchem stavu, takze nepodlehaji zkaze. Pokud takovouto smes zvlhcite pridanim jakekoliv dalsi slozky, jeji vydrz ve voliere se zkracuje na nekolik malo hodin v letnich mesicich a o neco dele v zimnich.
Takze otazkou zustava, je potreba vajecnou mychanici necim obohacovat? Jaky ucel ma obohaceni plnit?
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 08. 2010 20:53
►► [11] vaječná míchanice

no já jsem myslela že se tu píše jenom o domácí míchanici. Kupovanou jsem měla jenom jednou a papoušci ju vůbec nebrali.

autor: Věra - vloženo: 28. 08. 2010 20:58
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2014 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web