Partneři:

drobni exoti alebo eurofauna

Dobry den,

chcela by som chovat nejake drobne vtactvo vo vonkajsej voliere s rozmermi priblizne 1,5 x 1 x 2 m.

Kedze som vsak zaciatocnik, neviem, aky druh pripadne druhy by sa do nej hodili. Rozmyslala som, ci mozu nasi vtaci, napriklad stehlik a pod. prezit aj celorocne vonku.
Prosim vas, poradite mi? Rozmyslala som nad mnohymi kombinaciami, podmienka je, aby boli vtaci odolni, najlepsie pekni na pohlad, aktivni, spevavi. Taky kutik zivej prirody:)
Z nasej fauny sa mi pozdavaju: brhlik, brkoslav severny, cizik lesny, hyl obecny, stehlik obecny,...
Mozno kanary a z exotickych snad nejake astrilidi.

Prosim vas pomozte mi, ake vtaciky by sa dali chovat v takychto podmienkach? Mne osobne je najsympatickejsia eurofauna. A co krizence kanarov?

Dakujem

Přílohy:

autor: cindra - vloženo: 01. 08. 2010 10:53
►► [2] drobni exoti alebo eurofauna

Dobrý den,
já nevím jak je to na Slovensku, ale u nás se na eurofaunu musí vyřídit povolení. A prý to není zrovna jednoduché. Dokonce se prý i musí prokazovat původ ptáků, že nejsou z volné přírody, ale že jejich rodiče byli v zajetí. Nevím to všechno přesně, ale určitě to tu někdo vysvětlí lépe.

Věra

autor: Věra - vloženo: 01. 08. 2010 17:37
►► [3] drobni exoti alebo eurofauna

Dobrý den,
nepíšete, jestli pro ptáky na zimu máte připravenou voliérku někde kde by nebyli vystaveni mrazu. Jako začátečníkovi bych Vám doporučil pro začátek nějaký nenáročný druh. Zebřičky, kanáři, rýžovníci a po získání zkušeností přejít na náročnější druhy. Tyto druhy by šlo chovat přes zimu i ve venkovní voliéře, ale musela by jste minimálně ze tří stran (při mrazech všechny) stěny zakrýt minimálně igelitem. Lepší by bylo dát makrolon a "přitopit" žárovkou. Dobré by bylo začít s jarními odchovy, aby do zimy stačili zesílet. Rýžovníkům a zebřičkám nechat budky.
Jak psala Věra na eurofaunu musíte mít vyjímku k povolení chovu.
Emil

autor: Emil Škoda - vloženo: 01. 08. 2010 20:58
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web