Partneři:

Co je to za druh papouška?

Pěkný den,
narazil jsem na fotky papoušků, ale vůbec nevím jaký je to druh. Poradí někdo?
Věra

Přílohy:

autor: Věra - vloženo: 08. 08. 2010 13:35
►► [2] Co je to za druh papouška?

Dobrý den,

viděl bych to na nějaký druh pyrurů, druhem si nejsem jist. Pokusím se pátrat a snad se i druhového jména dopátrám.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 09. 08. 2010 16:56
►► [3] Co je to za druh papouška?

Dobré odpoledne,

pídil jsem se podle vašich fotek a domnívám se, že by se mohlo jednat o pyruru hnědouchého, bohužel z vašich fotek nejsem moc rozumný, jelikož na nich není moc vidět a není tak podle čeho papouška identifikovat. Podle prostého zbarvení a tmavě červeného ocasu bych si ale dovolil tohoto papouška odhadnout jako zmiňovaného pyruru hnědouchého. Nejlepší by bylo, kdyby se do diskuse zapojil někdo zasvěcený do chovu pyrurů, takový odborník by dokázal tento ořišek bleskově rozlousknout :). Uvidíme, jak se bude diskuse vyvíjet dál.
S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 10. 08. 2010 17:31
►► [4] Co je to za druh papouška?

Dobrý den pane Procházko, děkuji za odpověď. Vůbec jsem pyruru nepoznala. Jsou to zajímaví papoušci, ale na jejich chov si zatím moc netroufám. Kamarádka mi říkala, že jsou i dost ukřičení a já nechci mít moc hlučné papoušky kvůli sousedům. Dívala jsem se do popisu druhů a zatím tam o pyrurách nic není. Jestli jste ten kdo napsal ty ostatní články, ráda bych se zeptala na to, jestli tu něco o pyrurách bude?

Děkuji a přeji pěkný den, Věra

autor: Věra - vloženo: 10. 08. 2010 18:58
►► [5] Co je to za druh papouška?

Dobrý deň!
Ja si myslím, že rod Pyrrhura je charakteristický okružím oka a na uvedených obrázkoch nemajú tento znak tie papagáje. Tiež ich zobák je veľmi malý. Doporučujem stránku http://www.pyrrhura.cz/…ku/pyrrhura/.
S pozdravom V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 10. 08. 2010 19:06
►► [6] Co je to za druh papouška?

Dobry den,
mozna by bylo fajn, kdyby autorka prvniho prispevku uvedla odkud fotky pochazeji. ono by se to pak mozna lip hledalo ;)
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 10. 08. 2010 22:39
►► [7] Co je to za druh papouška?

Zdravím všechny diskutující.

Pane Makovický, zřejmě budete mít pravdu, Vámi uváděné typické znaky pro pyrury tento papoušek opravdu nesdílí. Po diskusi s M. Lifartem jsme se shodli, že by se mělo jednat o Kognu jižního. Bohužel z uvedených fotografií nebylo opravdu moc poznat a i nám nakonec pomohla až biologická e-knihovna, na které zmiňovaného Kognu Mirek našel. Tímto bych se chtěl omluvit za zavádějící informaci a zárověň se opravit. Nejedná se o pyruru, ale o kognu jižního.

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 11. 08. 2010 15:07
►► [8] Co je to za druh papouška?

Dobrý večer!
Tak Vám gratulujem k správnemu určeniu druhu. Máte pravdu a vlastne zadávateľka hlavolamu si stiahla fotky z http://www.arthurgrosset.com/…arakeet.html
Neviem čo tým sleduje? Možno aby sme sa vzdelávali v určovaní druhov.
S pozdravom
V. Makovický

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 11. 08. 2010 19:10
►► [9] Co je to za druh papouška?

Dobrý den,

nejdříve bych rád reagoval na dotaz chovatelky Věry. Na zdejších stránkách se v dnešní době vyskztuje jen jeden článek o pyrurách a to o pyrurách zelenolících, viz http://www.amadina-gouldove.com/…enolici.html. Koncem tohoto týdne bude dokončen článek o arách zelenokřídlých a do budoucna určitě přibudou i články o ostatních druzích pyrur. Přesně datovat si však nyní netroufnu.
Pane Makovický, záměr tazatelky je mi stejně jako vám nejasný, jelikož stačilo ze zmiňovaného webu zkopírovat latinské jméno a vložit jej do googlu, který mi kognu okamžitě vyhledal. Pokud byl záměr vzdělávací, jak jste již naznačil, pak musím uznat, že jsem se u odhalování názvu tohoto papuška docela zapotil a je možná až paradoxní, že správné jméno našel "profík" přes drobotinu, Mirek Lifart :).

S pozdravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 11. 08. 2010 19:30
►► [10] Co je to za druh papouška?

Dobrý den, děkuji za určení papouška. Nikoho jsem ale zkoušet nechtěla. Nenašla jsem ty fotky tam jako pan Makovický. Nemám už ten odkaz, ale jsem si skoro jistá, že ty stránky byly ve španělštině. Škoda že jsem si je neuložila.
Papouška kognu jižního vůbec neznám. Určitě jsem ho na vlastní oči neviděla. Chovají je naši chovatelé?

Pěkný večer, Věra

autor: Věra - vloženo: 11. 08. 2010 20:49
►► [11] Co je to za druh papouška?

http://www.ifauna.cz/…001/re-kogna
http://www.ifauna.cz/…-jizni/4107/

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 11. 08. 2010 21:14
►► [12] Co je to za druh papouška?

Dobrý den, díky za odpovědi i za ty odkazy. Článek jsem přečetla a moc se mi líbil. Škoda že nikde nebyla aspoň orientační cena kognů, ale stejně bych asi na ně neměla :-/. I když jsem velký fanoušek papoušků, na hodně z nich nikdy nebudu mít. No ale krásné jsou i ty levnější druhy :-).

Věra

autor: Věra - vloženo: 12. 08. 2010 18:27
►► [13] Co je to za druh papouška?

Dobrý deň!
Orientačná cena je predsa v tom prvom odkaze "u jižních tenkrát první odchov nabízel myslím po 9t kus". Je to vzácny druh, ktorý sa ťažko zháňa. A určite je veľa zaujímavých papagájov dostupnejších.
Zdraví V.M.
Obrázok: Psittaculirostris edwardsii v ZOO Praha.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 12. 08. 2010 19:01
►► [14] Co je to za druh papouška?

Dobrý den!
No tam píšou že u ta cena bude asi vyšší. Tak mě zajímalo kolik asi dneska je no.
Ten loríček rudobradý je taky moc hezký. Jenže ty asi taky moc chovatelů mít nebude. Co jsem si ale přečetla o loríčku rudobradém, tak už se povedly v ČR první odchovy.

Pěkný den, Věra

autor: Věra - vloženo: 14. 08. 2010 17:46
►► [15] Co je to za druh papouška?

Dobrý deň, máte pravdu loríček rudobradý je aj v zozname odchovu http://www.rucnedokrmenipapousci.wbs.cz/.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 16. 08. 2010 16:00
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web