Partneři:

Jde pojistit chov?

Dobry den, bavili jsme se s kamosem jestli jde pojistit chov. Treba proti kradezim, nebo i proti nemocem. Existuje takove pojisteni? Kolik by to asi stalo?

Dekuju vsem za rady, Marcel

autor: Marcel - vloženo: 08. 08. 2010 16:33
►► [2] Jde pojistit chov?

Dobry den,
sveho casu jsem se informoval o ruznych pojistenich a tak. Ne v souvislosti s chovem, ale to nebude podstatne. Jakykoliv majetek pojistit proti kradezi je velmi nakladne. Takze ve finale se to nevyplati, protoze po par letech placeni pojisteni zjistite, ze jste zaplatil tolik co stoji cely chov.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 08. 2010 19:50
►► [3] Jde pojistit chov?

Dobrý den,
pojistit chov určitě jde - http://www.penize.cz/…ich-mazlicku
Ale si to fakt bude drahé.

Pěkný den, Věra

autor: Věra - vloženo: 14. 08. 2010 17:54
►► [4] Jde pojistit chov?

Dekuju za odpovede. Nikde se mi nepodarilo zjistit kolik by to vlastne stalo. Pojistit chov exotickych ptaku asi nebude levne ale me i zajimalo, proti cemu vsemu se chov pojistit da. Jestli proti kradezim, nebo aji povodnim a tak no.

Marcel

autor: Marcel - vloženo: 15. 08. 2010 12:54
►► [5] Jde pojistit chov?

Zdravím Marceli,
také Vám nesdělím konkrétní částku, ale ta se zcela jistě odvíjí individuálně. Když jsem si před třemi lety pojišťoval nové auto, prohodil jsem na to téma s pojišťovacím agentem pár slov. On byl tak ochotný, že mi pak za pár dní sám volal a sdělil mi pár informací. Především by chov musel být zabezpečen proti vykradení. Tedy zámky, případně kamerový systém (zvláště u vzácných a drahých druhů). Mohlo by být vyžádáno stanovisko veterinárního lékaře o zdravotní způsobilosti chovu, vyjádření k prevenci nákaz atd. atd. Nutno dodat, že se podmínky mohou u různých pojišťoven lišit a také cena může být velmi odlišná. Protože provozuji svůj chov ptactva v bytových podmínkách a navíc nevlastním nějak drahé druhy ptactva, tak jsem se o tuto problematiku bohužel dál hlouběji nezajímal. Ale určitě by Vám relevantní informace podal kterýkoliv fundovanější pojišťovací agent.

Zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 16. 08. 2010 17:48
►► [6] Jde pojistit chov?

Myslim ze informace poda i nefundovany agent :-D Hlavne pokud z toho kapne tucnap rovize.
Omlouvam se, jsem zaujaty proti pojistovacim agentum ;)
S pranim pekneho vecera Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 08. 2010 22:47
►► [7] Jde pojistit chov?

Dobrý den,
mám docela pochopení pro ten negativní postoj, mám totiž velmi podobný přístup k realitním makléřům. Zažil jsem s nimi tolik podrazů, lhaní, někdy bych řekl přístupu až na hranici zákona, že si opravdu o této profesi dnes myslím své. Uvažoval jsem dokonce o sepsání článku na toto téma, ale protože by se tématicky nehodil na tyto stránky a jinde ho nemám kam umístit, tak jsem od této myšlenky prozatím upustil. Nebál bych se dokonce ani případných žalob realitních kanceláří, protože veškeré své údaje mám podloženy, ať již emaily, nebo fotokopiemi textů a podobně. Nechci nikoho odrazovat, vyjadřuji pouze svůj osobní postoj a zkušenosti, ale nezažil jsem jinou profesi, kde by lidé pro zisk byli schopni absolutně všeho.
Ale k tématu. Kdyby se Marcel odhodlal pojistit, vřele mu doporučuji řádně pročíst pojišťovací smlouvu, nespěchat, nenechat se výmluvným pojišťovacím agentem do něčeho vmanévrovat. Na takovou transakci je potřeba klid a chladnou hlavu, jedině pak vše může dopadnout dobře. Hlavně bych pořádně promyslel, zda náklady na pojištění nepřevýší časem cenu celého chovu.

Zdravím, M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 08. 2010 19:38
►► [8] Jde pojistit chov?

Dobry vecer,
diky bohu nemam osobni zkusenost s realitnim maklerem, ale kamaraduv tatinek ano a bohuzel, tu nejhorsi. Se slovy tady mi to prosim podepiste, to je jen pro me ze jsem tu byla, aby mi zamestnavatel veril, pan podepsal exkluzivni smlouvu o prodeji bytu danou realitni maklerkou.
Ale zpet k pojistovnam. Dobrou zkusenost mam s Alianz a kooperativou. Jenze, v alinazce sedi muj kamarad, takze si dycky reknem kecy stranou a k veci a v kooperative sedi take znama.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 08. 2010 20:57
►► [9] Jde pojistit chov?

Zdravím,
se stejným podfukem jsem se setkal také, jen to probíhalo trochu jinak. Jsem naštěstí zvyklý číst vše, co mám podepsat. Ale takových vykutálených fíglů mají realitní makléři v zásobě přehršel. Pokud si mohu dovolit dát jedno doporučení, pak doporučuji všem, kteří budou mít co dělat s realitními makléři, aby pozorně četli, co je jim dáváno k podpisu a čemu nerozumí, ať raději konzultují s právníkem. Jedině tak se dá vyhnout velkým problémům.

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 08. 2010 20:20
►► [10] Jde pojistit chov?

Dobrý den,
už je to sice starší téma, ale diskutovalo se tu o pojištění chovu. Našla jsem tenhle odkaz http://www.ceskapojistovna.cz/…a-kocek.html?…
Sice tam pojišťují jen kočky a psy, ale myslím že by poradili i s pojištěním chovu exotického ptactva.

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 01. 2011 21:37
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web