Partneři:

Kardinál červeny

Ahoj vsem, prečetl jsem si clanek o kardinalu cervenem ktery tu webu je. Moc se mi ti ptaci zacali libit. V clanku je napsane, ze se muzou chovat s nekteryma jinama druhama ptaku. Zajimalo by me, s jakyma ptakama je maji nasi chovatele? A jsou kardinalove cerveni k videni na burzach? Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 21. 08. 2010 17:03
►► [2] Kardinál červeny

Zdravím Marceli,
vůbec se nedivím, že Vás kardinálové červení tak zaujali. Jde o impozantního opeřence, i když ruku na srdce, takové označení by si snad zasloužil každý pták. Ovšem kardinála červeného nechová každý a na jejich chov se chovatelé musí odborně vybavit, musí připravit dobré podmínky. Kardinálové červení bývají ve velkých a prostorných voliérách chování společně s ptáky stejného druhu, tedy jinými kardinály, nebo i s ptáky menšími. Kdysi jsem na internetu našel foto, na kterém byli kardinálové společně s některými druhy astrildovitých. Bohužel, ačkoliv jsem dnes hledal skoro hodinu, už jsem foto nedohledal, ale to snad tolik nevadí. Znovu opakuji, že předpokladem pro takový chov musí být opravdu prostorná voliéra, aby se ptáci mohli vzájemně vyhýbat. Ale i tak chovatelé v době hnízdění umísťují své kardinály červené do voliér či klecí samostatně. Je to ochrana ostatního ptactva před jejich agresivitou, která se právě v době hnízdění může vystupňovat a zpravidla také vystupňuje.
Na burze jsem já osobně kardinály červené viděl jen jednou, maximálně dvakrát. Myslím tím na tuzemské burze. A i to už je hodně let zpět. Ale nejezdím na každou burzu, zdaleka již nejsem jejich pravidelným návštěvníkem jako kdysi, takže nemám přesný přehled a sem tam se možná někde vyskytnou.
Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 21. 08. 2010 18:21
►► [3] Kardinál červeny

Dobrý deň!
Odchovávajú ich niektorí členovia Spolku chovatelů hmyzožravého a plodožravého ptactva (SCHHAPP). Na burze v Zwolle je možné ich získať.
Zdraví V.M.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 08. 2010 08:18
►► [4] Kardinál červeny

No to ja je zatim nebudu kupovat. Jenom se o ne zajimam abych mel prehled o ptakach a co se u nas chova vubec no. U nas se chova hodne papousku tak bych chtel mit jine ptaky. Ale az dostuduju a budu mit na to vice penez. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 23. 08. 2010 12:34
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web