Partneři:

Astrild trstinový (rákosný) žltá a pastelová mutác

Dobrý deň! Pokiaľ viem intenzivne žltá mutácia sa nedá dosiahnuť z pastelovej mutácie bez žltej. Tým je potom aj cena žltej mutácie (tiež označovanej lutino aj keď neviem či je to správne keď nemá červené oči)značná (400euro?). Dosiahne sa žltý jedinec od páru 1,0 žltý x 0,1 pastelová alebo naopak? Je to zrejme na úkor postavy. Je preto nádej dosiahnuť žlté jedince aj od páru žltý x prírodná? Tu by bola dominantná prírodná, čiže boli by len prírodné štiepiteľné na žlté? Dosiahol by sa výsledný efekt žltého jedinca žltý x prírodná štiepiteľná na žltú? Predpokladám, že žltá x žltá dáva veľmi slabé jedince ako je to u amád gouldovej a pod. Len ako je to u samcov a samíc?
Na web stránke http://pedrooli.criavexotic.com/estrela.html
je genetika ale Cara Laranja je asi oranžovozobá s oranžovou maskou (pri tej je zrejme väčšie zosvetlenie aj celého tela)? Je to v Portugalčine a žltý je Amarelo. Je tam ešte rozpísaná dedičnosť pastelovej mutácie. Teda intenzívne žltá sa nespomína. Niektoré chovné výsledky sú na http://www.lonchura.com/…uda2_en.html
Zdraví V. Makovický.
PS: Pokiaľ sa jedná o červenú farbu vhodné by boli hnedé mutácie, ale pravdepodobne by bolo najvhodnejšie zoslabenie zelenej a žltej farby tela , ale nie červenej.
http://www.inyoniaviaries.co.za/…breeding.htm


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 22. 08. 2010 23:23
►► [2] Astrild trstinový (rákosný) žltá a pastelová mutác

Ešte ma napadá, keď sa spomína u plavej mutácii o zosvetlení červenej na chôstovom perí, ktoré nestráca intenzitu u škoricovej mutácii. Je správne označenie pastelovej mutácie a nemá to byť správne plavá mutácia?

Přílohy:


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 25. 08. 2010 15:02
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web