Partneři:

jak ptakum podavat med?

O medu vsude pisou jak je zdravy. Chtel bych ho ptakum davat, ale mam strach ze polepi cely od medu. Jak to mam udelat a davat jim ho aby se nepolepily? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 23. 08. 2010 12:32
►► [2] jak ptakum podavat med?

Existuje vaječné krmivo s medom, vlhké Witte Molen EGGFOOD a Deli Nature SNACK PARAKEET tyčky pre str.papagáje s ovocím a medom len pozor na pretučnenie vtákov.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 08. 2010 13:13
►► [3] jak ptakum podavat med?

dobrý den,
ptákům podávám med formou medové vody. Jednu lžici medu na sklenici vody a dávám do napáječek, nebo do tohoto roztoku máčím piškoty. Od té doby, co takto máčím piškoty se nestalo, že by je ptáci dávali do vody (například kakarici).
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 23. 08. 2010 18:13
►► [4] jak ptakum podavat med?

Dobrý den,
já dávám trošku medu do vlažného čaje a pořádně zamíchám. Stejně jako Emil Škoda podávám pouze do napáječek. V koupelničce by jste velmi pravděpodobně dosáhl právě toho efektu, kterému se chcete vyhnout :-). Kamarád med přidává do domácí míchanice, ale tu vždy cca po 5-6 hodinách obměňuje. Zbytek vyhodí a podává čerstvou dávku.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 23. 08. 2010 19:03
►► [5] jak ptakum podavat med?

A kolik toho medu do toho čaje tak dáváte?

autor: Věra - vloženo: 23. 08. 2010 19:38
►► [6] jak ptakum podavat med?

Zdravím Věro, na jeden litr čaje dávám jednu malou kávovou lžičku medu, zarovnanou, ne vrchovatou. Ale chovám drobné ptactvo, pro papoušky by to podle mě mohlo být i o něco víc.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 23. 08. 2010 22:27
►► [7] jak ptakum podavat med?

A ještě bych se chtěla zeptat, jaký čaj dáváte? Děkuji Věra

autor: Věra - vloženo: 24. 08. 2010 23:03
►► [8] jak ptakum podavat med?

Dobrý den,
čaje střídám, takže dávám například černý čaj, mátový, lipový, kopřivový, bílý čaj, zelený čaj, heřmánkový čaj atd. atd. Dávám různé druhy, ale nepřeháním to s podáváním. Čaj momentálně do napáječek podávám max 1 x týdně. Maximálně 2x, ale to spíše v zimních měsících.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 25. 08. 2010 10:56
►► [9] jak ptakum podavat med?

A ten med dáváte taky 1x týdně?

autor: Věra - vloženo: 25. 08. 2010 18:09
►► [10] jak ptakum podavat med?

Zdravím Věro,
med podávám hlavně v zimních měsících. Také v intervalu cca 1x týdně. Někdy je ale interval delší. V letních měsících raději volím ovoce, zeleninu, zelené krmení a med dávám opravdu málokdy.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 25. 08. 2010 19:56
►► [11] jak ptakum podavat med?

Dobry den pane Lifhart,
muzu se zeptat jakym zpusobem udrzujete napajecky v cistote? Jakykoliv barvici extrakt zanecha nepochybne stopy na plastu napajecky. Uz jen z ciste vody neni tak zcela jednoduche udrzet vse v cistote.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 25. 08. 2010 22:32
►► [12] jak ptakum podavat med?

Dobrý den pane Haško,
úvodem se omlouvám za opožděnou odpověď, ale byl jsem včera až do pozdních hodin mimo domov. A ještě si dovolím malou opravu, ačkoliv opravdu na maličkostech nebazíruji. V mém příjmení není písmeno h, které tam poměrně vytrvale vkládáte :-). Opravdu nejsem nějaký škarohlíd, ale po Vašem příkladu mé jméno začali opisovat další chovatelé a tak jsem obdržel dva emaily, kde mne oslovují stejně jako Vy. Proto se snažím touto cestou domluvit nápravu, abych snad nakonec v lidech nevzbuzoval dojem, že zde na těchto stránkách vystupuji pod dvěma jmény, nebo že jde o dvě odlišné osoby. Děkuji za pochopení.

Napáječky se snažím čistit každý týden, než se víc zanesou. Do malého umělohmotného umývadla dám teplou vodu, Jar, Pur, Ata, Cif, nebo jiný mycí prostředek na nádobí, a pak napáječky drhnu měkkým zubním kartáčkem. Dá se jím napáječka velmi dobře vyčistit. Já k takovému čištění musím přistupovat opravdu co nejčastěji, protože v chovu používám i vodou rozpustné vitamínové přípravky. Navíc nemám tolik ptactva co dřív, takže mi práce nezabere tolik času.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 08. 2010 10:30
►► [13] jak ptakum podavat med?

A nebojite se ze jim ty myci prostredky nejak uskodi? Ja vsechno myju jenou horkou vodou. Pripravky se bojim pouzivat.

autor: Marcel - vloženo: 27. 08. 2010 21:41
►► [14] jak ptakum podavat med?

Dobry vecer,
omlouvam se za zkomoleni Vaseho jmena. Ani nedokazu vysvetlit, kde se mi tam to H vzalo. Kazdopadne ted jsem jiz obeznamen, tak snad uz to bude lepis ;)
A ktematu. Mno, ja napajecky drhnu taky kazdy den. Pouzivam kartac na sklenice a kojenecke lahve. Take podavam vevode promotor, tak vim co dokaze. Proto mne docela zaujala myslenka s tim cajem. Preci jen caj je podstatne agresivnejsi pri barveni. Vsichni asi vime co dokaze s hrnickem ze ktereho pravidelne caj pijem. V hloubi duse jsem doufal, ze mate nejakou metodu ktera to drhnuti odsouva na delsi intervaly, nez kazdy den. Ale jak pisete, pravda je jinde, pravidelne drhnuti. Tak se toho budem drzet.
A pro Marcela. V dnesni dobe jsou saponaty vyrabeny naprosto jinak nez driv. Dnes kdzy vylejete kybl jarove vody, tak ani zizaly nevylezou, oblibena to taktika rybaru. A je to stejne jako u nadobi pro lidi, skratka ty napajecky a vse co umyvate musite oplachnout pod cistou vodou.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 27. 08. 2010 22:50
►► [15] jak ptakum podavat med?

Dobrý den, já si taky myslím, že Jar papouškům neškodí. Umývám v něm všechny misky a žádný problém.

Pěkný den, Věra

autor: Věra - vloženo: 28. 08. 2010 12:52
►► [16] jak ptakum podavat med?

Dobrý den,
s tím H se opravdu nic nestalo. Jinak na čištění napáječek opravdu žádný jiný fígl nemám. Snad jen, že používám napáječky v modré barvě. Tam není znečištění hned tolik, ale týdenní interval stejně musím porušit, pokud do napáječek dávám něco, co je může silně zaneřádit.

Pro Marcela - ve své předešlé odpovědi jsem neuvedl skutečnost, že napáječky vždy ještě pořádně omyji čistou vodou. Ovšem jak píše Šmidla. I kdybych to zapomněl udělat, dnešních prostředků na mytí nádobí bych se již tolik neobával. Pamatuji si doby, kdy se nedoporučovalo dávat noviny na dno klecí, protože tisk byl jedovatý. A i zde je posun, dnes můžeme noviny na dno klece bez obav dávat. Problém spíš je, jak tištěné noviny shánět. Původně jsem si každý den tištěné noviny kupoval sám, pak jsem je odebíral od kolegů, kteří měli stejný zvyk, ovšem s čím dál větším rozšířením internetu zjišťuji, že je docela velký problém papírové noviny sehnat :-). Ale to jsem se dostal od napáječek poněkud jinam a podestýlku třeba probereme v jiném tématu.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 28. 08. 2010 18:37
►► [17] jak ptakum podavat med?

A jake napajecky pouzivate? Ja mam takove ty strasne uzke ty se fakt hrozne blbe umyvaji no.

autor: Marcel - vloženo: 29. 08. 2010 22:39
►► [18] jak ptakum podavat med?

Dobrý den,
někde jsem fota svých napáječek měl, ale bohužel jsem je v PC vůbec nenašel. Pravděpodobně jsem je už smazal. Ale nevadí, vypomohl jsem si na stránkách pana Mojmíra Brázdila - http://web.quick.cz/b-cages/, z kterých jsem si vypůjčil jeho foto napáječky. Snad se za to na mě pan Brázdil nebude zlobit. Nicméně jsou to napáječky od něj, kupoval jsem je s celou klecovou sestavou, jen je mám v barvě modré. Tím že mají větší průměr, tak se docela dobře umývají a udržují jakž takž v čistotě.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 08. 2010 17:19
►► [19] jak ptakum podavat med?

No to jsem celý já. :-D Zapomněl jsem vložit foto, takže to napravuji nyní. Omlouvám se.

Přílohy:

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 08. 2010 17:20
►► [20] jak ptakum podavat med?

Dobry den,
pozivam stejny typ napajecky, jen s tim ze je v modre barve, jako pan Lifart.
Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 30. 08. 2010 18:01
►► [21] jak ptakum podavat med?

Já snad jen doplním, že je také prodává pan Podstufka. http://www.podstufka.cz/…-2-napajecky

Zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 08. 2010 19:45
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web