Partneři:

Andulky vlnkovane

Ahoj, chtel bych to voliery dat mensi hejno andulek. Mam je davat po parech, nebo je lepsi mi tam vic samcu, nez samicek, nebo vic samicek nez samcu? Jake reseni je nejlepsi? Dekuju za rady marcel .

autor: Marcel - vloženo: 01. 09. 2010 19:12
►► [2] Andulky vlnkovane

Dobry vecer,
rozhodne stejny pocet samcu i samic. Lichy samec neni takovy problem jako licha samice.
Ale vse zalezi na hejnu. Je hejno kdy nevadi samotna samice a je hejno kere pronasleduje nevitany par.
Takze pozorovat a hlidat. Agresivni jednice odchytit a do hejna nevracet. Pak by vse mohlo byt bez problemu.
s pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 01. 09. 2010 20:17
►► [3] Andulky vlnkovane

Dobrý den,
z osobních zkušeností doporučuji stejný počet samců i samic. Ale někteří chovatelé doporučují samce navíc, údajně páří více samic a dokrmují cizí mladé. Ale může to být vyjímka. Lichá samice většinou prolézá ostatním budky a ruší hnízdění.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 02. 09. 2010 20:46
►► [4] Andulky vlnkovane

Diky vsem za rady. A jeste se zeptam jaky mam dat pocet budek? TAky na pocet paru nebo muzu dat aj vic? Mel jsem andulky vzdycky jenom po paru tak ted zbiram zkusenosti. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 02. 09. 2010 21:08
►► [5] Andulky vlnkovane

Dobrý den,

souhlasím s přispívajícími. Dle mého názoru je nejlepší mít stejný počet samců a samic, právě z důvodů, které již uvedli pánové Škoda a Haška. Voliéru dále můžete vybavit větším množstvím budek, než je hnízdících párů, aby si ptáci mohli vybrat.

S poudravem
L. Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 03. 09. 2010 14:57
►► [6] Andulky vlnkovane

Dobry vecer,

vetsi pocet budek nezli paru je primo doporucovan. Ikdyz vetsinou andulky hnizdi dalsi hnizda ve stejne budce, cas od casu se najde samice ktera si rada zahnizdi v dalsi budce.
Velky pozor si dejte na umisteni budek, je dobre aby vletovy otvor meli ve stejne vysce. Jinak bude o ty nejvyzsi svaden boj. Ale pokud je budek dost, muzete umistit nejake i do nizsich prostoru, nic tim nepokazite.

S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 03. 09. 2010 21:04
►► [7] Andulky vlnkovane

Diky za rady. Uz se na to hejno tesim. Andulky ma sice skoro kazdy ale libi se mi. Z tech malych papousku jsou nejhezci :-). Jeste se zeptam na neco. Vystavni andulky se taky chovaji v hejnu? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 03. 09. 2010 21:42
►► [8] Andulky vlnkovane

Jeste jednou dobry vecer,
mno, velmi nekonkretni otazka, presto si myslim ze se sni pujde poprat.
Pokud chcete chovat vystavni andulky a ucastnit se vystav, urcite budete potrebovat chov konkretnich jedincu a tedy klecovy chov po jednom paru.
Pokud chcete chovat vystavni andulky pro jejich kvalitu, ne jak mnozi mnozitele mysi, kteri se za andulkare jen vydavaji. Omlouvam se za tuto vsuvku, ale nemuzu jinak, velmi mne vyvadi z rovnovahy pohled na preplnene prenosky kdy kvalita ptaku je zalostna, pak muzete pouzit skupinovy chov. To je presne muj pripad. Poridil jsem si kvaltni jedince, nikoliv vsak preborniky, nemam v umyslu ucastnit se s andulkama vystav, presto nechci chovat zdegenerovane ptaky. Takovy hejnovy chov prinasi chovateli radost i poteseni z kvalitnich odchovu.
Navic, prodavam tyto andulky za ceny tech mysi, cimz se snazim dostat mezi ostatni chovatele vice kvalitnich ptaku. Snad jednoho krasneho dne pochopi a pujdou take touto cestou.
S pranim pekneho vecera
Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 03. 09. 2010 22:44
►► [9] Andulky vlnkovane

Dobry den jsem to prave myslel tak jak pisete. Asi tri nebo 4 chovne pary vystavek do jedne voliery. Ale to spis az pristi rok. Ted jsem po brigade vsechny penize vrazil do volier a ptaku a musim pockat na dalsi brgigadu. Kolik stoji takova vystavka ktera neni prebornik? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 04. 09. 2010 13:54
►► [10] Andulky vlnkovane

Můj bráška si koupil párek výstavních andulek za 800 Kč. Ale já nevím no, viděla jsem už hezčí. Jenomže on si to nenechal vymluvit :-/.

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 09. 2010 19:12
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web