Partneři:

společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možné tyto dva druhy chovat společne v poměru 1,1 a 1,1 ,dočetl jsem se že by se mohli v době hnízdění(i mimo dobu hnízdění) utlačovat nebo napadat je to pravda??Mohli by být spolu mymo hnízdící sezonu třeba v zimovyšty?Nebo by mohly být spolu ve velké zelení osázené voliéře?děkuji za všechny odpovědi!

autor: Ondřej Vlk - vloženo: 05. 09. 2010 12:13
►► [2] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Já nevím jestli šlo zrovna o tyhle dva druhy, ale na burze mi jeden pán říkal, že v zimovišti měl dva druhy holoubků. Ale nemohl je mít pohromadě když hnízdily. Prý se napadali.

Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 09. 2010 20:12
►► [3] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
viděl jsem několik společných voliér s několika druhy holubů i holoubků. Ale znám i chovatele, kteří takový chov nedoporučují ohledně agrese. Osobně mám ve společné voliéře po jednom páru holoubků pruhovaných, zlatozobých a diamantových.Jen jednou mi samice holoubka diamantového uzobala mladě pruhovaného. Jinak je vše v pořádku i v době hnízdění. Záleží i na povaze jedinců a záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.
Pokud to chcete zkusit, doporučuji větší voliérku,
prostor se pokusit nějakým stylem opticky rozdělit, dát jim větší výběr hnízdních misek a košíků, dát tam oba páry najednou a pozorovat a při agresivním chování páry rozdělit.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 10. 09. 2010 08:26
►► [4] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den, jak velkou máte tu voliéru, že tam máte tolik druhů holoubků?

Pěkný den, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 11. 09. 2010 16:57
►► [5] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
voliéra má rozměr 5x2x2,4 (d x š x v) + venkovní metrový výlet. Voliéru mám trochu členitou a doplněnou umělými stromky.
Pěkný den, Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 12. 09. 2010 08:45
►► [6] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den, tak to máte velkou voliéru. Taky bych chtěla tak velkou, ale nemám ji zatím kde udělat. :-) Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 12. 09. 2010 12:54
►► [7] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
tady si můžete udělat představu o mé voliéře.
http://www.amadina-gouldove.com/…tele_12.html
Přikládám i novější fotografie.
Emil.

Přílohy:

autor: Emil Škoda - vloženo: 13. 09. 2010 21:05
►► [8] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý večer, máte to fakt moc hezké. Moc se mi to líbí. Ty kytky jsou umělé? A na té poslední fotografii ten pták s oranžovou hlavou a černým tělem, co je to za druh?

Děkuji za odpověď, Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 09. 2010 22:18
►► [9] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
děkuji za pochvalu, ale ještě je stále co upravovat. Stromky jsem použil umělé, živé rostliny zkouším, ale moc se jim nedaří (ty jsou jen na jednu sezónu). Na té poslední fotografii je snovač ohnivý.
Emil.

Přílohy:

autor: Emil Škoda - vloženo: 14. 09. 2010 16:40
►► [10] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Hezký večer
Mockrásná voliéra!!chtěl bych se zeptat jak je těšké sehnat kura bambusového a jak je drahí?,nároky na prostor děkuji!!

autor: Ondřej Vlk - vloženo: 14. 09. 2010 20:23
►► [11] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
kury bambusové je u nás docela problém sehnat. V inzerci se skoro nevyskytují, a když, tak jsou hned pryč. Cena za jednoho kura je 1000. Na chov nejsou nikterak nároční. Jelikož je mám ve společné voliéře, tak mají k dispozici směs prosa pro andulky, pro kanáry a naklíčenou směs pro malé papoušky, ovoce, moučné červy. Do voliéry doporučuji dát na zem několik větví z jehličnanů, aby se mohli schovat. Ohledně prostoru by byla lepší voliérka, než klec. Velikostí jsou kuři podobní japonským křepelkám.

Přílohy:

autor: Emil Škoda - vloženo: 14. 09. 2010 21:44
►► [12] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Děkuji za odpověd!!Ale ještě jednu otázečku na fotkách máte
slepičku s kuřátky!mají slepičky dobrou kvokavost/pud sezení ?děkuju za odpověd
Ondřej Vlk...

autor: Ondřej Vlk - vloženo: 16. 09. 2010 10:18
►► [13] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

ps:a snesou se s křepelkami čínskými
dík

autor: Ondřej Vlk - vloženo: 16. 09. 2010 10:21
►► [14] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
samice měla letos tři snůšky a všechny vyseděla sama. U prvního hnízda se ochladilo a kuřata nepřežila, u druhého se přetahovala o vejce s křepelkama čínskýma a vyklubalo se jedno kuře a druhé se vyklubalo pod žákovkou. Obě jsem dal pod žárovku a podařilo se je odchovat. U třetího hnízda dokonce nanesly slípky kura a křepelky čínské do jednoho hnízda a vyklubalo se jedno kuře, zbylé vejce byla zachlazená. Kuře vodí oba rodiče po voliéře. Křepelky čínské z tohoto důvodu budu dávat pryč. Možná by stačilo vyměnit slípku, která snášela do stejného hnízda, ale raději je dám pryč, aby měla slepice kura více klidu.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 17. 09. 2010 17:59
►► [15] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den, ti kuří jsou překrásní. Může se chovat i více párů pohromadě?

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 09. 2010 13:31
►► [16] společný chov holoubka diamantového a hrdličky che

Dobrý den,
osobně s chovem dvou párů zkušenostu nemám, ale chovatel od kterého kury mám, měl ve voliéře společně dva páry.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 19. 09. 2010 11:39
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web