Partneři:

Alergia na roztoče

Zdravím všetkých. Práve dnes mi diagnostikovali alergiu na roztoče, na dva druhy. Takže mám radosti z chovu exotického vtáctva. Ja som mal klietky v byte konkrétne v obývačke, takže ďalší osud môjho chovu vtáctva je jasný.

Píšem to niečo ako rozlúčenie s Vami, pretože chodiť sem a len sa kukať by bolo asi trýznenie.

Majte sa a buďte zdraví.

Jano.

autor: Ján Ch. - vloženo: 08. 09. 2010 16:35
►► [2] Alergia na roztoče

Dobrý den, to je smutný příspěvek a je mi vás líto. Snad se ještě uzdravíte a budete ptáky chovat. Moc vám to přeji.

Hodně štěstí Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 08. 09. 2010 20:08
►► [3] Alergia na roztoče

Alergie sú väčšinou doživotné... Buď sa znižujú alebo zosilňujú. Hlavné je nevystavovať sa alergénom.

autor: Ján Ch. - vloženo: 08. 09. 2010 21:13
►► [4] Alergia na roztoče

Dobrý večer,

opravdu smutná zpráva a je určitě těžké zříci se tak krásného koníčku, jakým chov exotického ptactva bezesporu je. Držím pěsti, aby další kroky v životě neskončily takto smutně.

Přeji vše hezké a hlavně pevné zdraví, zdravím Mirek Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 08. 09. 2010 21:40
►► [5] Alergia na roztoče

Dobry vecer,
osud dokaze byt nekdy velmi zlomyslny. Prosim, nevzdavajte se. Jiste, vystavovat se dobrovolne alergenum by bylo sebetyrani, nicmene jiste mate bohate zkusenosti, ktere muzete predat dalsim.
Berte to jako fotbalovy hac. Pokud ho potka zraneni, fotbal uz dal hrat nemuze. Nicmene muze jit trenovat mladez, nebo jinou cinnost.
Preji vam v budoucnu pevne zdravi a dusevni pohody.
s pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 09. 2010 23:21
►► [6] Alergia na roztoče

Ďakujem Všetkým.

Šmidla so mnou je to skôr tak, že ja som bol futbalista začiatočník, konečne som pochopil hru a vtedy mi zakázali hrať. Ja som až taký odborník nestihol byť :)

autor: Ján Ch. - vloženo: 09. 09. 2010 19:10
►► [7] Alergia na roztoče

Dobry den a to by ani nepomohlo, kdyby jste mel amadiny v jine mistnosti? Nesmite se k nim vubec priblizovat? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 10. 09. 2010 19:46
►► [8] Alergia na roztoče

Alergia je prehnaná reakcia na alergén u mňa prach a roztoče. Každé vdýchnutie mi škodí a tvorí v tele zápal.

Vtáctvo je plné roztočov, pretože majú perie. Okrem toho svojim lietaním víria prach.

Aj keby boli v inej miestnosti a musel by som byť pri nich, keď by som s nimi niečo robil. Pravidelné vystavovanie alergénom môže spôsobiť astmu.

Takýto risk za to nestojí.

autor: Ján Ch. - vloženo: 10. 09. 2010 21:22
►► [9] Alergia na roztoče

Dobry vecer,
pri hledani informaci o jonizatorech a odvlcovacich jsem narazil na tohel tema: http://www.parrotclub.sk/…owthread.php?…
myslim ze tohel by mohlo byt resenim pro pana Jana.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 13. 09. 2010 21:49
►► [10] Alergia na roztoče

Zdravím. Čističku vzduchu mi "nútil" už aj Alergológ, aby sa mi uľavilo. Všetko čo kupujem najskôr prejdem cez net. O čističkách vzduchu s ionizátormi sa momentálne polemyzuje, pretože ako odpad vzniká ozón ktorý je vo vysokej koncentrácii nebezpečný. Preto najnovšie doporučujú vo veľkom vetrať pri čističke... Čo je napr. to isté ako by som ju nemal... Lebo bývam na druhom posch. a 7 poschodí na domnou všetko práši von oknom.

Tie zvlhčovače čo tam píšu :). S tým problém nemám práveže som zrušil aj 175 l akva lebo som mával 75-78 vlhkosť. Teraz mávam 55-65 (keď sa bude kúriť hádam to znížim). Vlhkosť podporuje tvorbu roztočov :(

Takže pre alergika na perie ionizátori pomôžu (až na ten ozón ten je na zamyslenie), ale alergikovi na roztoče nepomôže nič(perie som mal negativne). OKrem alergie na dva typy roztočov mám aj alergiu na prach obecný. Vtáky svojim poletovaním stále víria prach a okrem toho bombadrdujú vzduch roztočmi, ktorých majú v perí neúrekom. Dokonca, keď ich dám prečo, ešte niekoľko mesiacov budú alergény v byte. Ja som totiž alergický na tie najmenšie častice.

autor: Ján Ch. - vloženo: 17. 09. 2010 07:39
►► [11] Alergia na roztoče

Dobry vecer,
ikdyz existuji i cisticky bez ionyzatoru, verim ze jste si o teto problematice hodne veci precetl a vite dobre co delate. nebudu tedy mrhat vasim casem pri cteni dalsich informaci a popreji Vam pevne zdravi.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 17. 09. 2010 20:09
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web