Partneři:

Nemoc?

Dobrý den,
může mi prosím někdo poradit? Jde o samičku zebřičky starou asi tři a půl roku. Poslední 3 dny má problémy s rovnováhou a těžce a špatně létá. Na první pohled nemocná nevypadá. Není načepýřená, peří má čisté, trus normální, potravu přijímá, pije. Ale většinu času tráví sezením v hnízdě, na bidýlku se neudrží, přepadává dopředu, nechce létat a když už musí, má problémy s přistáním (netrefí se na místo, většinou přepadne a skončí na zemi).Apatická není, z hnízda stále vykukuje a sleduje co se děje kolem. Ze začátku jsem myslela že má problém snést vajíčko, když nechce z hnízda, ale v bříšku není na pohmat nic cítit. Není třeba jen vyčerpaná neustálými pokusy samce o hnízdění??
Samičku jsem izolovala od ostatních, ať má klid, přidala jsem jí do krmiva sušenou vaječnou směs. Její stav se za poslední tři dny prakticky nezměnil.
Místní veterinář má dovolenou a já jsem s rozumem v koncích.
Zkusí mi někdo poradit?
Děkuji
Lenka Možná

autor: Lenka Možná - vloženo: 14. 09. 2010 11:01
►► [2] Nemoc?

Dobrý deň!
Keď to trvá len 3 dni nebude to porucha zraku, ktorá sa u bielych mutácii objavuje a teda len typujem, že to bude nervového pôvodu a preto by som doporučil dodať viac B vitamínu, napr. B-komplex rozdrviť na prášok a pridať do gritu ako aj posypať vaječnú zmes. Pre celkové posilnenie organizmu do pitnej vody pridať Promotor L. Pokiaľ prijíma dostatočne krmivo dával by som čo najviac napr. klasov senegalského prosa ktoré vtáky uprednostňujú.
Je to ale len moj odhad. Ale búdku by som ponechal pokiaľ v nej vysedávala a keby ste vyslovene nevylúčila problém so znesením vajíčka aj ja by som typoval práve to.

Pozdravuje V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 14. 09. 2010 11:56
►► [3] Nemoc?

Děkuji za radu pane Makovický. Zkusím to. Lenka Možná

autor: Lenka Možná - vloženo: 14. 09. 2010 15:11
►► [4] Nemoc?

Dobrý deň pani Možná!
Tak ako je Vašej zebričke. Pokiaľ viem veterinár pri akútnych prípadoch tiež dáva injekciu vitamínu B ale je to obyčajne pri papagájoch a pri čiastočnom ochrnutí.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 17. 09. 2010 14:47
►► [5] Nemoc?

Dobrý den pane Makovický,
omlouvám se za pozdní odpověď, pár dní jsem se nedostala k počítači.
Děkuji za zájem. Vaše rada pomohla, zebřičce se už daří dobře. Asi po třech dnech se začala více pohybovat po kleci a od neděle přestala hnízdo vyhledávat a i v noci už spí na bidýlku, bez jakýchkoli problémů s rovnováhou. Zatím ji ale nechávám v izolaci ať má čas se úplně zotavit než ji pustím mezi ostatní.
S pozdravem Lenka Možná

autor: Lenka Možná - vloženo: 22. 09. 2010 10:49
►► [6] Nemoc?

Dobrý deň pani Možná!
Tak to som rád, že sa polepšilo.
Pozdravuje V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 23. 09. 2010 06:47
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web