Partneři:

Obezita

Zdravim vsechny, moje teta ma zaka sedeho. Je to mazlicek. Jenze ho krmila vsim moznym a zako je strasne tlusty. Uz aji spastne dycha. Preleti z bydla na bydlo a uplne se zadycha. Co muze teta udelat aby zako zhubnul? Pohybu mu asi nepomuze protoze on skoru vubec uz nelita :-((.

dekuju vsem za rady a pomoc Marek

autor: Marek P. - vloženo: 18. 09. 2010 18:48
►► [2] Obezita

Dory vecer,
v prvni rade je potreba nasadit papouskovi odpovidajici dietu. Predpokladam ze mel dle libosti prisun slunecnice, orisku a vselijakych olejnatych dobrutek. Je to velmi casta dieteticka chyba a to nejen u papousku. Urcite bude na miste vysetreni veterinarem. ten take stanovi adekvatni denni davku a jeji nutricni hodnotu.
Co se pohybu tyce, prave naopak. Pohyb je to jedine, spolecne s dietou, co mu muze pomoct dostat se zpet do kondice. Ale pozor, ne ze budete ptaka prohanet po byte, z toho by take mohl mit infarkt. Rikate ze mu dela potize i preletet z bidla na bidlo? Tak to pro nej udelejte nekolikrat za den. Za nejaky cas bude schopen preletet i mistnost. Tak mu k tomu sem tam pomozte.
Moje pritelkyne takto velmi dopravala andulkam. Po nejake dobe se jim uz ani nechtelo z klece ven, jen si tam tak drepely a bastily. Jeden pretel po mistnosti jim delal obrovske potize. Ale predtim ji obleteli trikrat a ani se nezadychaly. Dostali odmereny podil stravy na den a parkrat preleteli mistnost. Po par dnech uz zase letaly po mistnosti s velkou radosti.
Zaverem, pokud uvidite ze to ptak nezvlada, nebo se mu nejak pritizi, nevahejte vyhledat veterinare. Ptak bude mit velmi namahane srdce pokud je ztucnely.
Preji Vam at se vam to take podari.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 09. 2010 21:32
►► [3] Obezita

Dobrý den,
s radami pana Hašky nejde než souhlasit. Skladba jídelníčku se musí diametrálně změnit a především, žádné lidské pokrmy typu brambůrků nebo podobných nezdravých laskomin. Majitelé mazlíčků bohužel velmi často přisuzují svým svěřencům lidské vlastnosti a podle toho ke svým papouškům také přistupují. Netvrdím, že je to případ i Vaší kamarádky, nicméně mezi řádky jsem vyčetl, že opravdu byla schopna nechat papouška zkrmovat i velmi nezdravé věci. Nedávno jsem debatoval s jednou slečnou, která papouškovi podávala brambůrky a dokonce i lentilky a jiné sladké bonbóny. Na mou námitku, že tím papouškovi akorát škodí mi bylo řečeno, že tomu vůbec nerozumím a že jsem ...... (slovo zde raději nebudu vypisovat v celé jeho šťavnatosti).
Nicméně k problému. Pan Haška Vám sdělil vše podstatné. Tak snad jen trošku k pohybu. Není od věci od sebe umístit bidla dál, aby byl papoušek donucen udělat více pohybu. Pokud je vypouštěn po bytě a má oblíbená místa kde sedává, není od věci změnit interiér tak, aby to na své oblíbené místo měl dál. Vše ale musí být konáno postupně, opatrně a trpělivě, aby papouškovi větší pohyb nezpůsobil zdravotní újmu. A jak psal pan Haška, není od věci vše konzultovat s veterinárním lékařem a nechat udělat vyšetření. Mohou být poškozeny například játra a tak by měl veterinární lékař přesněji stanovit, jaký jídelníček je pro papouška vhodný.

Hodně zdaru v chovu, zdravím M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 09. 2010 11:15
►► [4] Obezita

Ahoj vseckym. Dekuju za vsechny rady. Kamaradce to vsechno reknu. Ona fakt davala zakovi bramburky, on jedl i polivky a jedl taky bramborak, on ho mel rad. Musim ji rict ze nic z toho uz papouskovi davat nesmi. Skusime neco udelat s tema bidlama a dame dal aj ptaci strom. Jenom nevim jestli tam doleti tak ho nebudeme davat moc daleko radsi.
Muzeme davat dal vsechno ovoce a zeleninu? Nekde jsem cetl ze nektere ovoce ma moc cukru.

Zatim ahoj Marek

autor: Marek P. - vloženo: 19. 09. 2010 16:18
►► [5] Obezita

A jeste jsem se zapomel zeptat na piskoty. Muze je davat treba jenom malo? On kdyz je nema tak krici a zebra o ne.

Marek

autor: Marek P. - vloženo: 19. 09. 2010 16:23
►► [6] Obezita

Dobry vecer,
zeleninu a ovoce podavejte dal. Obsahuji krome cukru, ktery navic obsahuvi v jednoduche forme.
Co se piskotu tyce, urcite nepodavat. ALE, protoze by jste meli problemy pri jejich nahlem vysazeni, doporucoval bych postupne snizovat cetnost jejich podavani. nevim jake situace ptaka vybudi k zadoneni o piskot, ale pokudste se to vypozorovat a takovychto situaci se vyvarovat. U nas doma ptaci vzdy sli jist pokud jsme jedli i my.
S pozdravem Smidla.

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 09. 2010 19:32
►► [7] Obezita

Dobry den dekuju za radu. Ty piskoty bude teta snizovat. U veterinare zatim nebyla protoze je nemocna, ale pak tam zajde. Dekuju za vsechny rady Marek

autor: Marek P. - vloženo: 20. 09. 2010 20:03
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web